Akita amerykańska charakter, waga, cena, opinie, hodowla, opis rasy

amerykańska akita
akita amerykańska waga

Jest to szpic amerykański oraz rasa pierwotna. Należy do psów domowych. Są to szpice azjatyckie i pokrewne. Jest to pies o mocnej budowie oraz dużej masie, wytrzymały i dobrej klasy. Na pewno warto takiego psa kupić do domu lub dużej zagrody. Cichy, czujny i nieufny w stosunku do osób obcych pies jest miłym towarzyszem codziennych dni. Typowe dla tej rasy jest linienie dwa razy w roku. Dopuszczalne są wszelkie typy umaszczenia. Kiedyś uchodziły za psy nieustraszone i odważne, a nawet bojowe.

Są inteligentne, łatwo je szkolić, można je trzymać przy domu, bo w mieszkaniach bardzo się męczą, więc lepiej nie kupować ich do małych lokali mieszkalnych. Bywają nieposłuszne, miewają skłonność do agresji. Nadają się do stróżowania, chronią inne zwierzaki przed dzikami. W XIX wieku akita była wykorzystywana do walk psów. Psy tej rasy trafiły do USA z Japonii, zadomowiły się. W Polsce są rasą praktycznie nieznaną. Są psami bardzo wiernymi, na dobre i na złe. W 1927 roku ujednolicono wzorzec rasy.

akita amerykańska charakter
Akita amerykańska charakter – zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

Akita amerykańska szczeniaki

Szczeniaki akity amerykańskiej są odważne, aktywne i pełne energii. Wymagają odpowiedniej socjalizacji i prowadzenia już od pierwszych tygodni życia. Powinny mieć dominującego i stanowczego właściciela, który będzie potrafił złagodzić ich zaborczość i wypracuje w nich posłuszność. Szczeniaki źle prowadzone od maleńkości mogą w dorosłym życiu być psami agresywnymi i dominującymi.

Akita amerykańska charakter

Akita amerykańska jest odważnym i posłusznym psem, jednak wymaga właściwego prowadzenia już od szczeniaka. W rękach nieumiejętnego właściciela może wyrosnąć na krnąbrnego i agresywnego psa. Pies bardzo przywiązuje się do wszystkich członków rodziny, bez problemu może być towarzyszem nawet małych dzieci.

Akita amerykańska hodowla

Hodowla akity amerykańskiej to zadanie dla profesjonalistów. Są to wymagające psy, które potrzebują dużo ruchu, a także stanowczego i dominującego właściciela. Dobry hodowca dba o właściwe rozmnażanie, zdrowotność psów oraz jest w stanie przytemperować temperament szczeniaków tak, że w momencie ich sprzedaży nowemu właścicielowi są już wstępnie zsocjalizowane.

Akita amerykańska cena

Cena szczeniaków akity amerykańskiej z rodowodem waha się od 2000 do 4500 zł. Różnice w cenie zależą od hodowli, stopnia jej doświadczenia oraz od tego, od jakich rodziców pochodzą sprzedawane szczenięta. W internecie można znaleźć ogłoszenia o sporo tańszych szczeniakach tej rasy, nigdy jednak nie powinno się kupować psów o nieznanym pochodzeniu oraz od pośredników.

akita amerykańska waga
Akita amerykańska waga – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Akita amerykańska waga

Akita amerykańska jest psem średniej wielkości, ale bardzo krępym i masywnym. Samce psów tej rasy mogą osiągać wagę do 54 kg, natomiast samice ważą maksymalnie 50 kg. Choć na pierwszy rzut oka psy wydają się cięższe, w rzeczywistości jest to efekt optyczny spowodowany przez bardzo grube i gęste futro.

Akita amerykańska opis rasy

Akita amerykańska ma wiele wspólnego z oryginalną japońską akitą, została wyhodowana do polowania na dużą zwierzynę. To średniej wielkości, bardzo masywny pies z grubą powłoką włosów, występuje w wielu typach umaszczenia. Dorosłe psy mogą osiągać wagę do 50 kg. Są odważne, inteligentne, wymagają jednak konsekwentnego prowadzenia i doświadczonego właściciela.

Akita amerykańska opinie

Akita amerykańska jest sympatycznym psem, ale wiele osób, które zbyt pochopnie decydują się na tę rasę, ma problemy z ułożeniem i wychowaniem psa. Jeżeli od szczeniaka nie jest on prowadzony przez doświadczonego właściciela, może jako dorosły pies być bardzo dominujący, nieposłuszny, a czasami wręcz agresywny. Zakup psa tej rasy powinien więc być dobrze przemyślany.

Akita amerykańska oddam

Wiele osób decyduje się na akitę amerykańską ze względu na jej przyjazny charakter i ładny wygląd. Niestety, psy mogą ujawniać dosyć trudny temperament i potrzebują doświadczonego opiekuna. Psy tej rasy najczęściej oddawane są dlatego, że właściciele nie są w stanie poradzić sobie z ich ułożeniem lub nie mają dla nich wystarczająco dużo czasu. Często akity oddawane są również z powodów lokalowych – źle się czują w bloku.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z akita amerykańska szczeniaki, akita amerykańska charakter, akita amerykańska hodowla, akita amerykańska cena, akita amerykańska waga, akita amerykańska opis rasy, akita amerykańska opinie, akita amerykańska oddam, akita amerykańska, amerykańska akita, psy akita amerykańska, pies akita amerykańska. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*