Basenji opis rasy, cena, sprzedam, opinie, szczeniaki, charakter

basenji

Basenji jest psem pochodzącym z Demokratycznej Republiki Konga. Należy do ras długowiecznych, żyje od 12 do 16 lat. Może być biały, czarny, pręgowany, trójkolorowy, Samica waży 9-11 kilogramów, samiec nie powinien ważyć więcej niż 12 kilogramów. Jego smukła sylwetka jest lekka i bardzo harmonijnie zbudowana. Jest to jedna ze starych ras psów, znana była już 2500 lat temu, czyli w czasach przed naszą erą. Suczki tej rasy mają cieczkę raz w roku, co jest ciekawostką. Te niewielkie psy są odporne, cieszą się doskonałym zdrowiem.

Mogą cierpieć na przepuklinę pępkową. Psy tej rasy kąpie się okazjonalnie, a szczotkuje przynajmniej raz w tygodniu. Lubią ruch, za dziećmi nie przepadają, więc rodziny mające małe pociechy powinny poszukać innego psa. Są wymagające, chciałyby dominować nad innymi, potrzebują właściciela o twardej ręce. Niezbędny dla nich jest długi spacer i spora porcja biegania, bo pies bez odpowiedniej porcji ruchu może niszczyć domowe sprzęty, ubrania i książki. O tym nie wolno zapominać. Ten mały pies doskonale wie czego potrzebuje i zazwyczaj to dostaje.

basenji charakter
Basenji charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Basenji sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży basenji można znaleźć w wielu miejscach w sieci. Zawsze jednak warto zastanowić się, czy na pewno jest to rasa odpowiednia. Choć psiaki wyglądają na sympatyczne i przyjazne, w rzeczywistości mają trudny charakter i niełatwo je ułożyć, szczególnie wtedy, gdy kupujemy pieska dorosłego. Rozważając tę rasę warto wybierać szczeniaki i to najlepiej ze sprawdzonej hodowli.

Basenji szczeniaki

Szczeniaki basenji wymagają socjalizacji i pracy nad ułożeniem już od pierwszego miesiąca życia. Im wcześniej rozpocznie się szkolenie maluchów, tym większa szansa, że wyrosną na posłuszne i ułożone psy. Pieski jak najszybciej należy nauczyć chodzić na smyczy, gdyż mają tendencję do uciekania, aby pogonić za interesującym je obiektem.

Basenji charakter

Basenji to psy o dosyć mocnym charakterze, które nigdy w stu procentach nie podporządkowują się swoim właścicielom. Osoby, które decydują się na tę rasę, muszą mieć doświadczenie i od samego początku konsekwentnie prowadzić psa. Pieski są bardzo aktywne fizycznie, najlepiej się czują, gdy mają zapewnioną codzienną porcję ruchu. Nie powinny ich wybierać osoby, których całymi dniami nie ma w domu.

Basenji cena

Cena rodowodowych szczeniąt basenji to około 2500 zł. W niektórych hodowlach szczenięta mogą być nieco droższe lub tańsze w zależności od tego, jak bardzo utytułowani byli ich rodzice lub jak duże doświadczenie ma konkretny hodowca. Nie należy kupować natomiast szczeniąt w podejrzanie niskiej cenie – nie tylko nie mają rodowodu i sprawdzonego pochodzenia, ale również mogą mieć problemy zdrowotne.

basenji hodowla
Basenji hodowla – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Basenji opinie

Basenji uważane są za psy trudne w ułożeniu i wychowaniu, którym trzeba poświecić sporo pracy i cierpliwości. To psy dla osób pewnych siebie, stanowczych i zrównoważonych emocjonalnie. Tylko pod wpływem doświadczonego opiekuna potrafią uwydatnić pożądane cechy rasy i podporządkować się właścicielowi. Ale i tak nigdy nie udaje się to w stu procentach.

Basenji opis rasy

Basenji to jedna z najstarszych ras psów na świecie. Psy są średniej wielkości, mają lekką budowę ciała, głowę ze zmarszczkami i małe spiczaste uczy. Umaszczenie może być różne – czarne z rudym, rude z białym. Co charakterystyczne dla tej rasy, psy w ogóle nie szczekają, wydają z siebie jedynie dźwięki podobne do jodłowania. Dorosłe psy ważą do 11 kg, czyli są dosyć niewielkie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z basenji sprzedam, basenji szczeniaki, basenji charakter, basenji cena, basenji opinie, basenji opis rasy, basenji pies, pies basenji, psy basenji. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*