Berneński pies pasterski – cena, waga, szczeniaki, opinie, hodowla

berneński pies pasterski opis rasy
Berneński pies pasterski - obrazek znaleziony na stronie Tapeciarnia.pl

Psy pasterskie są głównie popularne w górach, znacznie rzadziej można je spotkać w miastach. Jednak berneński pies pasterski to rasa psów, która świetnie sprawdzi się nie tylko jako pies stróżujący owce, ale również jako towarzysz. Psy tej rasy bardzo lubią towarzystwo ludzi i chętnie przebywają zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Nie wykazują agresji nawet w stosunku do obcych ludzi czy zwierząt. Jak więc widać, choć psy tej rasy wydają się groźne z powodu swej postury wcale tak nie jest. Co do postury to psy te mogą ważyć nawet 60 kilogramów i mierzyć 70 centymetrów w kłębie. Jest to sporo, więc jeśli zależy nam na tej rasie, ale wolelibyśmy mniejszego psa, postawmy na zakup suki, która może ważyć nawet o 20 kilogramów mniej.

Psy te wywodzą się ze Szwajcarii o czym wiele osób nie wie, jednak obecnie hoduje się te psy na całym świecie. Berneńskie psy pasterskie mają długą prostą lub falującą sierść, co oznacza, że należy je często pielęgnować. Nie zapominajmy o ruchu. Te duże psy są bardzo ruchliwe i potrzebują regularnego wysiłku fizycznego.Berneński pies pasterski cena

Jaka jest cena berneńskiego psa pasterskiego? Berneński pies pasterski kosztuje od 1200 do 3000 złotych. Wiele zależy od miejsca zakupu oraz tego, czy pies ma rodowód. Jest to pies idealny do domu z ogrodem lub wiejskiego gospodarstwa, potrzebuje dużej ilości ruchu.

Berneński pies pasterski waga

Berneński pies pasterski jest psem pracującym. Duży i kudłaty swoim wyglądem budzi respekt. Jest duży, ciężki, ale nie ociężały. Potrafi szybko biegać. Umaszczenie ma brązowo-czarno-białe. Ma białe łapy i białą końcówkę ogona. Samiec: 39–50 kg, a samica: 36–48 kg.

berneński pies pasterski opis
Berneński pies pasterski opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Berneński pies pasterski długość życia

Berneński pies pasterski żyje 7-8 lat, nie należy do psów długowiecznych. Jest podatny na nowotwory. Psy tej rasy cierpią na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, skręty żołądka oraz nowotwory. Nie wolno tego psa przekarmiać.

Berneński pies pasterski szczeniak

Szczeniak berneńskiego psa pasterskiego rozwija się szybko i już w 10. miesiącu życia jest dojrzałym psem. Przybiera na wadze, jest ciężki, ale mimo masywnej sylwetki potrafi szybko biegać. Potrzebuje zbilansowanej diety, ruchu, szczepień i regularnych wizyt u weterynarza.Berneński pies pasterski opinie

Opinie o berneńskim psie pasterskim są dobre. To pies stróżujący, pilnujący, rodzinny i towarzyski. Ma zrównoważony charakter. Jak wiele dużych psów nie żyje długo – maksymalnie 8 lat, ale jego obecność rozweseli każdy dzień i umili czas.

Hodowla berneński pies pasterski

Hodowla berneńskiego psa pasterskiego to miejsce zakupu pięknych psów. Psy z hodowli są godne zakupu, zadbane, kosztują więcej, ale warto te pieniądze wydać. Psy z innych źródeł często cierpią na choroby genetyczne.

berneński pies pasterski opinie
Berneński pies pasterski opinie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z berneński pies pasterski cena, berneński pies pasterski waga, berneński pies pasterski opis, berneński pies pasterski opis rasy, berneński pies pasterski długość życia, berneński pies pasterski szczeniak, berneński pies pasterski opinie, hodowla berneński pies pasterski. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Ciekawy artykuł. Rasa berneński pies pasterski pochodzi ze Szwajcarii, jest psem pracującym, ale nie podlega próbom pracy. Jest to pies rodzinny, chętnie bawi się z dziećmi. Może być psem stróżującym i pilnującym domu oraz ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*