Pies buldog francuski opis, cena, oddam, szczeniaki, hodowla

buldog francuski cena
Buldog francuski szczeniak - obrazek znaleziony na stronie Deficca.pl

Wiadomo, że psy rasowe są w szczególności narażone na przeróżnego rodzaju schorzenia o czym oczywiście powinniśmy pamiętać, jeszcze zanim zdecydujemy się na ich zakup. Wato zauważyć że ta rasa psa ma także swoje specyficzne cechy jeśli chodzi o skłonność do zachorowań. I właśnie ze względu na to, że ma on specyficzną budowę musimy koniecznie zadbać o jego pysk oraz okolice. Przyda się również zwiększona dbałość o skórę oraz oczy, gdyż ten rodzaj psów naprawdę bardzo często ma z tym problemy.

Należy więc to regularnie kontrolować  i w razie gdy pojawią się jakieś zmiany w tym obrębie, należy się skontaktować z lekarzem weterynarii. Warto pamiętać także o tym, że od czasu do czasu trzeba szczotkować ich sierść, gdyż jak wiadomo dzięki temu ją wzmacniamy oraz sprawiamy, że pies prezentuje się znacznie lepiej. Jest to więc idealna rasa praktycznie dla każdego, kto jest spragniony towarzystwa, ponieważ ten pies z pewnością będzie idealnym kompanem. Warto jednak zadbać także prawidłowo o jego zdrowie, które może być narażone na różnego rodzaju choroby.Buldog francuski cena

Buldog francuski, jak nazwa wskazuje, pochodzi z Francji. Jest psem do towarzystwa, małym psem molosowatym. Za 2000 złotych kupuje się szczeniaka tej rasy. Pies żyje 10-12 lat, jest niewielki i niekłopotliwy. Zdecydowanie dla amatorów spokojnych, nieco ciężkich psów.

Buldog francuski szczeniak

Szczeniak buldoga francuskiego jest inteligentny, lojalny, pełen przyjaznych uczuć. Aktywność fizyczna jest mu raczej obca. Uwielbia leżeć, wylegiwać się na swoim posłaniu lub na dworze w promieniach słonecznych.

buldog francuski hodowla
Buldog francuski hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Buldog francuski oddam

Kto oddaje buldoga francuskiego? Na pewno osoba znudzona tym psem i nie doceniająca jego urody. To jednak pies dla amatorów urody i wdzięku, dla osób lubiących piękne oraz efektowne psy tej rasy.

Buldog francuski hodowla

Hodowla buldoga francuskiego to rzadkość w Polsce. Te psy jeszcze nie podbiły serc Polaków. Najwięcej psów jest we Francji, istnieją także hodowle takich buldogów na całym świecie. Warto o tym zawsze pamiętać.Buldog francuski opis

Buldog francuski to niewielki pies, beżowy lub kremowy, z czarną mordką, podążający przez świat na małych, nieco krzywych łapach. Żyje 10 do 12 lat, jest żywy i radosny, ale zarazem ciepły, spokojny i wesoły. To pies dla amatorów małych i nie grzeszących urodą psiaków.

buldog francuski opis
Buldog francuski opis – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z buldog francuski cena, buldog francuski szczeniak, buldog francuski oddam, buldog francuski hodowla, buldog francuski opis. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*