Cairn terier hodowla, cena, sprzedam, opinie, oddam, szczeniaki

cairn terier

Cairn terier pochodzi ze Szkocji. Jest to terier długowieczny, pożyje 12 do 15 lat, na krótkich nóżkach, ale bardzo urokliwy. Kiedyś buszował w kopcach, polował na lisy i wypłaszał je z nor. Budowa jego ciała sprawia, że jest w stanie dostać się do niejednej lisiej nory. Polował także na myszy, szczury i krety. To pies o wielkiej urodzie i wdzięku, obecnie przede wszystkim pies do towarzystwa. W Polsce te pieski są hodowane od lat 70. XX wieku. Mają krępą budowę ciała, duże oczy i są żywiołowe. Aktywne oraz energiczne psy podbijają błyskawicznie serca wszystkich.

Te małe psiaki ważą 6-7,5 kilograma, mają odwagę i energię. Są obecnie przede wszystkim psami rodzinnymi, ale odwaga i żyłka myśliwska nadal ich nie opuściła. To efektowne psy do domu, mogą także mieszkać w małych mieszkankach, jednak potrzebują długich codziennych spacerów. To psy efektowne, wyjątkowe i na pewno godne uwagi.  Psy żyją długo, chorują czasami na schorzenia uszu i oczu, miewają jaskrę. Jeśli hodowca zamierza prezentować je na wystawach, to powinien je częściej kąpać, czesać oraz trymować. Trymowanie powierzyć należy profesjonalnemu psiemu fryzjerowi. Jeśli pies nie jest wystawiany, wówczas pielęgnacja jego włosów nie musi być aż tak pieczołowita i solidna.

cairn terrier szczeniaki
Cairn terrier szczeniaki – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Cairn terrier sprzedam

Sprzedaż cairn terriera to rzadkość w Polsce. Warto pojechać do Wielkiej Brytanii, tam znaleźć tego psa i przywieźć zwierzaka do Polski.

Cairn terrier cena

Cena cairn terriera to około 4000-5000 złotych. Jest to pies efektowny, energiczny i lubiący ludzi. Samotność zdecydowanie nie jest dla niego.

Cairn terrier hodowla

Niejedna hodowla psa cairn terrier znajduje się w Irlandii. To pies piękny, wyjątkowy i chętnie kupowany na Wyspach Brytyjskich.

Cairn terrier oddam

Oddanie za darmo cairn terriera to rzadkość. Zazwyczaj psy tej rasy są sprzedawane i to za bardzo dobre pieniądze. Wiele osób potrzebuje takiego psa i chce go mieć na co dzień.

cairn terrier hodowla
Cairn terrier hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cairn terrier szczeniaki

Szczeniaki cairn terriera są wyjątkowo piękne, energiczne oraz energetyczne. Chętnie kupują je koneserzy, miłośnicy psów tej rasy. Warto je mieć w domu, bo są wierne, lojalne oraz przyjazne.

Cairn terrier za darmo

Cairn terrier za darmo raczej się nie trafia. To zbyt drogi pies i zbyt cenny nabytek, aby był oddawany za darmo, bez grosza. Warto zatem takiego psa kupić i mieć w nim przyjaciela.

Cairn terrier opinie

Opinie o cairn terrier są dobre. Pies uważany jest za zrównoważonego, miłego, przyjemnego. Bycie w jego towarzystwie to gwarancja miłych chwil.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z cairn terrier sprzedam, cairn terrier cena, cairn terrier hodowla, cairn terrier oddam, cairn terrier szczeniaki, cairn terrier szczenięta rasowe, cairn terrier za darmo, cairn terrier opinie. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*