Pies Clumber Spaniel hodowla, cena, sprzedam, pielęgnacja

clumber spaniel hodowla
Clumber spaniel hodowla - obrazek znaleziony na stronie Pinterest.com

Najwięcej zabiegów pielęgnacyjnych wymaga długa sierść clumbera w białym kolorze. Dla zdrowia i urody należy ją czesać trzy razy w tygodniu co najmniej przez pół godziny. Cienkie zwisające uszy wymagają przemywania i oczyszczania z woskowiny przy pomocy oliwki dla dzieci lub specjalnego płynu. Należy też zwracać uwagę na oczy psa. Najczęstszym schorzeniem jest tu wywinięcie powieki na zewnątrz lub wewnątrz oka, co może grozić nawet ślepotą.

Waga i jakby ociężałość predysponują psa do zachorowań na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych. Jest to schorzenie genetyczne, a także występuje na skutek nieprawidłowej diety. Zapadalność na tę przypadłość ma tendencje spadkowe. Młodzież tej rasy zapada na zapalenie kości długich. Schorzenie jest rozpoznawalne po prześwietleniu rentgenem. Zdrowy clumber to zażywający dużo ruchu, który zapobiega wielu przypadłościom. Psy tej rasy żyją średnio 10 – 12 lat, ostatnio wiek ich jakby się wydłużył, gdyż zdarzają się osobniki żyjące nawet szesnaście lat.Clumber spaniel sprzedam

Clumber spaniel podoba się każdemu. Jest to pies aportujący i wodny. Jest to największy ze spanieli, waży do 36 kilogramów. Ogłoszenia o sprzedaży tych psów to duża rzadkość, ale warto mieć tego psiaka z uwagi na jego dobry charakter.

Clumber spaniel hodowla

Hodowla clumber spaniela w Polsce jest wyjątkowo rzadka. Można założyć hodowlę w domu i sprzedawać po kilka psów miesięcznie, zarabiać na nich i nie podejmować innego zatrudnienia.

clumber spaniel cena
Clumber spaniel cena – zdjęcie ze strony Vetstreet.com

Clumber spaniel cena

Ile kosztuje clumber spaniel? Przeciętna cena małego clumber spaniela to 2100-2200 złotych. Jest to sporo, ale pies jest godny takiej kwoty. Zachęcamy do kupowania małych psiaków, bo wniosą sporo radości do każdego domu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z clumber spaniel sprzedam, clumber spaniel hodowla, clumber spaniel cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Hodowla clumber spaniela znajduje się w wielu krajach świata. To psy wyjątkowe, energiczne, wytrwałe, mocne, mają instynkt łowiecki, który chętnie realizują. Ich sprężyste ciało potrzebuje sporej porcji ruchu – biegania, aportowania, zabawy. Bardzo lubię te psy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*