Duży szwajcarski pies pasterski – cena, opinie, hodowla, charakter

duży szwajcarski pies pasterski hodowla
Duży szwajcarski pies pasterski hodowla - Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Wiele osób bardzo lubi duże, puchate psy, które pięknie wyglądają i do których bardzo przyjemnie jest się przytulać. Szczególną popularnością cieszy się ostatnio duży szwajcarski pies pasterski. Jest to zwierzak., który prezentuje się pięknie i imponująco, widać w nim siłę i naturalny wdzięk. Psy pasterskie są bardzo sympatyczne i mocno przywiązują się do ludzi, wśród których żyją. Są względem nich łagodne, chętnie się bawią, a także pozwalają głaskać i przytulać. Szczególnym uczuciem darzą dzieciaki.

Należy jednak pamiętać o tym, że te sympatyczne, puchate zwierzaki wymagają troskliwej opieki. Należy je regularnie karmić, a zwykle mają spory apetyt. Konieczne okazuje się też wyprowadzanie ich na długie i forsowne spacery, podczas których mogą się wybiegać i wyszaleć. Psy pasterskie potrzebują bowiem bardzo dużo ruchu. Niektóre rasy, zwłaszcza te długowłose, wymagają też częstego czesania, szczególnie w okresie linienia. Musimy zdać sobie z tego sprawę, zanim zdecydujemy się wziąć dużego, pasterskiego psa.Duży szwajcarski pies pasterski cena

Duży szwajcarski pies pasterski jest rasą dla kolekcjonerów. Jego cena nie schodzi poniżej 2000 złotych, a większość psów z hodowli kosztuje między 2500 a 3000 złotych. Wydatek na zakup jest spory, utrzymanie takiego psa należy do kosztownych.

Duży szwajcarski pies pasterski hodowla

Hodowla dużego szwajcarskiego psa pasterskiego wymaga miejsca, dobrej karmy oraz codziennej opieki. Pies potrzebuje pielęgnacji oraz towarzystwa, samotność go męczy oraz nudzi. To pies stróżujący i pasterski kiedyś, obecnie wykorzystywany głównie do towarzystwa.

pies szwajcarski cena
Pies szwajcarski cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Duży szwajcarski pies pasterski sprzedam

Duży szwajcarski pies sprzedam – takie ogłoszenia są publikowane w internecie lub gazetach. Zawsze przed zakupem psa trzeba sprawdzić czy pies jest zdrowy, dobrze pielęgnowany, szczepiony. Gdy te warunki nie są spełnione to od sprzedaży należy odstąpić.

Duży szwajcarski pies pasterski opinie

Opinie o dużym szwajcarskim psie pasterskim są dobre. To pies przyjazny, miły, dobry dla rodziny. Nie jest uważany za rasę agresywną. Hodowcy chętnie te psy mają w swoich hodowlach, bo popyt na nie jest całkiem duży. Warto takiego psa kupić do dużego domu, na pewno nie nadaje się do bloku mieszkalnego.Szwajcarski pies pasterski charakter

Jaki jest charakter dużego szwajcarskiego psa pasterskiego? Jest to pies przyjacielski, nie jest bojaźliwy ani nieufny, kocha dzieci, lubi rodzinę. Chętnie angażuje się w zabawy, lubi biegać. To prawdziwy kompan i pies dla rodzin. Nie ma w sobie krzty agresji, zasługuje na polecenie.

hodowla duży szwajcarski pies pasterski
Hodowla duży szwajcarski pies pasterski – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z duży szwajcarski pies pasterski cena, duży szwajcarski pies pasterski hodowla, duży szwajcarski pies pasterski sprzedam, duży szwajcarski pies pasterski opinie, pies szwajcarski cena, szwajcarski pies pasterski charakter, hodowla duży szwajcarski pies pasterski, szwajcarski pies pasterski cena bez rodowodu. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Pies szwajcarski jest rasowy i nie należy do tanich psów. Szwajcarski pies pasterski kosztuje około 3000-3500 złotych. Za tyle kupiłem swojego. To pies efektowny, chętnie kupowany przez rodziny z dziećmi. W internecie roi się od ogłoszeń o sprzedaży psów tej rasy.

    • Hodowli dużych szwajcarskich psów pasterskich jest w Polsce sporo. Psy są sprzedawane tak jak wyżej “fan-szwajcarski” wspomniał 3000-3500 złotych. To psy efektowne, przyjazne, dobre dla rodzin i osób samotnych. Hodowle zapewniają psom idealne warunki życia oraz funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*