Elkhund hodowla, informacje, porady, wiadomości, czarny

elkhund

Jest to szpic i pies pierwotny. Długość jego życia wynosi 12 do 15 lat, czyli jest to pies długowieczny. Są to psy czarne, mogą mieć białe plamy na gorsie oraz na łapach, inne barwy są niedopuszczalne. Pochodzi z Norwegii, poluje na niedźwiedzie, łosie, wystawia zwierzynę myśliwemu. Rasa znana była już w XIX wieku, jednak do Polski nie dotarła, hodowana jest w Norwegii. Potrafią także stróżować i dobrze bronią gospodarstwa. Są niewielkie, szybkie i świetnie biegną za zwierzyną, co jest ich wielkim atutem. Są dobrze umięśnione, nie powinny ważyć więcej niż 18-20 kilogramów.

Jest wytrzymały i mocny, wymaga szkolenia od samego początku życia. Należy się im jeden spacer dziennie, który trwa co najmniej 40 minut, a najlepiej godzinę. Rasa choruje na dysplazję bioder, problemy z oczami oraz miewa choroby tarczycy. Dwa razy w tygodniu należy je szczotkować. Dwa razy w roku psa trzeba kąpać, częstsze kąpiele są niewskazane. Są lojalne wobec właściciela. Starsze psy mają skłonność do dominowania właściciela. Szczeniak tej rasy kosztuje od 1500 do 3000 złotych, należy wybrać zwierzę z profesjonalnej hodowli. Zaletami tej rasy są czujność, inteligencja, odporność oraz upór. Ta ostatnia cecha jest najbardziej kłopotliwa.

Elkhund czarny

Elkhund czarny to pies, który pierwotnie miał służyć do polowań. To typowy szpic z krótką, kompaktową sylwetką oraz czarnym umaszczeniem. Jest bardzo wytrzymały, samodzielny, potrzebuje dużo ruchu. Ma dosyć trudny temperament i skłonności do dominacji, dlatego powinien mieć właściciela doświadczonego w układaniu i prowadzeniu psów.

Elkhund hodowla

Hodowla elkhundów wymaga doświadczenia i znajomości psów tej rasy. Doświadczony hodowca potrafi umiejętnie rozmnażać zwierzęta, socjalizować szczeniaki już od maleńkości, a także zadbać o zdrowotność wszystkich swoich psiaków. Kupno psa z hodowli to pewność i gwarancja, że zwierzę jest doskonałej jakości i wyrośnie na dużego i silnego psa.

Zdjęcie ze strony Tracker.fi

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*