English toy terrier hodowla, ciekawostki, cena, sprzedam, opis rasy

english toy terrier

English toy terier przypomina dziecięcą zabawkę. To pies wesoły, pełen energii oraz radości życia. Jest malutki, waży od 2,7 do 3,6 kilogramów. Wzrost tego psa powinien wynosić 25—30 cm. Przypomina nieco ratlerka, ale ma smuklejsze łapki i wyższą figurę. Pochodzi z Anglii, jest terierem miniaturowym. Powstał ze skojarzenia manchester teriera z włoskim charcikiem. Jego sierść jest krótka, gruba oraz lśniąca i smoliście czarna. Znaczenia i białe plamy są niepożądane oraz niezgodne z wzorcem rasy. To pies dla konesera, nie dla każdego.

Jest to piesek uroczy, radosny oraz raczej spokojny. Nie jest tak dynamiczny, jak inne teriery. Można go zabrać na wakacje, nosić w torbie, bo on takie noszenie lubi. Spokojnie będzie siedział podczas podróży oraz wizyt w restauracji. Akceptuje deszcz i słońce, lubi jazdę samochodem, jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Nie wymaga szczególnie skomplikowanej pielęgnacji. Jest to wspaniały pies rodzinny oraz znakomity stróż, życie z takim psem jest miłe, ciekawe oraz radosne. Lubi dzieci oraz zabawy z nimi. Wzorzec rasy zatwierdzono oraz opublikowano w 2009 roku.

english toy terrier hodowla
English toy terrier hodowla – zdjęcie ze strony Petguide.com

English toy terrier cena

English toy terrier to malutki psiak, ale to żywe zwierzę, a nie zabawka. Wyglądem przypomina ratlerka, waży od 2,7 do 3,6 kilogramów, można go nosić nawet w torebce. Kosztuje ok. 2000 zlotych.

English toy terrier hodowla

Hodowla English toy terriera to łatwa sprawa. Mały piesek jest przyjazny i nie ma wielkich wymagań, to pies na długie lata. Pies dla osób lubiących takie zwierzaki.

English toy terrier sprzedam

W sprzedaży English toy terriery są głównie w Anglii. W Polsce ta rasa nie jest mocno znana, ale pojedyncze pieski można znaleźć. Ogłoszenia o sprzedaży psów tej rasy publikują portale internetowe oraz hodowle.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z english toy terrier cena, english toy terrier hodowla, english toy terrier sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*