Foksterier Szorstkowłosy opinie, sprzedam, oddam, szczeniaki

rasa psa foksterier
Rasa psa foksterier - obrazek znaleziony na stronie Psy-pies.com

Foksteriery szorstkowłose są psami o bardzo silnej odporności na choroby. Nic w tym dziwnego, ponieważ już od dwustu lat są one selekcjonowane jako psy myśliwskie. Odpowiednia dawka ruchu na świeżym powietrzu, a także dobrze dobrana dieta, chronią naszego psa przed większością chorób. Niestety są też schorzenia genetyczne, których nie możemy pokonać, a które są ściśle związane z daną rasą. Niewątpliwie foksteriery są psami o bardzo aktywnym i zaczepnym charakterze. Wiąże się to z wieloma urazami mechanicznymi na które są narażone te zwierzęta. Mogą one być na przykład spowodowane przez podłoże albo też inne psy.

Jeśli chodzi o schorzenia genetyczne to często występują min. ataksja (czyli zaburzenie koordynacji ruchowej ciała) oraz przemieszczenie moczowodu, charakteryzujące się ciągłym popuszczaniem moczu u psa. U niektórych linii hodowlanych można się też dopatrzyć postępującej degradacji mięśni. Do wad dziedzicznych można też zaliczyć stojące lub krótkie uszy, a także nieprawidłową budowę ogona.Foksterier szorstkowłosy szczeniaki

Szczeniaki foksteriera szorstkowłosego to małe kuleczki. Szybko rosną, są wesołe, przywiązują się do właściciela i lubią z nim przebywać. Warto takiego szczeniaka kupić, gdy ma kilka miesięcy, jest wtedy wystarczająco duży, aby oddzielić go od matki i jest gotów na życie w nowym domu. Szczeniaki tej rasy są bystre, inteligentne i szybko się uczą.

Foksterier szorstkowłosy sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży foksteriera szorstkowłosego są częste. To psy niewielkie, typu wilkowatego, przyjazne. Taki pies kosztuje około 2000 złotych pod warunkiem, że posiada rodowód. Psy bez rodowodu kosztują około 650 zlotych za jednego pieska.

rasa psa foksterier
Rasa foxterier sprzedam – zdjęcie ze strony Polki.pl

Foksterier szorstkowłosy oddam

Oddać foksteriera szorstkowłosego chcą osoby prywatne oraz schroniska. Można takiego pieska wziąć, jednak trzeba dowiedzieć się czy jest zdrowy, jakie ma przyzwyczajenia, ile ma lat, poprosić o jego książeczkę badań lekarskich i szczepień wystawianą przez weterynarza.

Foksterier szorstkowłosy hodowla

Hodowla foksteriera szorstkowłosego jest nietrudna. Te psy nie są wymagające, mają niewielkie rozmiary, wystarczy pielęgnować je i dobrze żywić, aby psy były w dobrym stanie zdrowia.Foksterier szorstkowłosy opinie

Opinie o foksterierze szorstkowłosym są dobre. To pies ruchliwy, miły, przyjazny. Wymarzony pies do domu. Nie jest kanapowcem, kocha ruch i polowanie na małe zwierzaki. Można go jednak dobrze ułożyć, bo jest podatny na tresurę i chętnie się uczy. Ten pies jest niewielki, waży maksymalnie 8 kilogramów, nadaje się nawet do małych mieszkań, ale codzienne spacery są konieczne i nie mogą trwać pięć minut.

rasa foksterier
Rasa foksterier – zdjęcie ze strony Polki.pl

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z foksterier szorstkowłosy sprzedam, foksterier szorstkowłosy oddam, foksterier szorstkowłosy hodowla, rasa foksterier, foksterier szorstkowłosy opinie, rasa psa foksterier, foxterier sprzedam, foksterier szorstkowłosy szczeniaki. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Foksterier Szorstkowłosy jest bardzo fajną rasą psa. Nie ma z nim dużych problemów zdrowotnych. Wizyty u weterynarza tylko w przypadku jakiegoś nagłego wypadku (np: ukąszenie przez żmiję) lub szczepienia. Pielęgnacja nie zajmuje długich godzin. Żywienie to głównie karma przeznaczona dla tego psa. Najlepiej firmy Royal.

  2. Rasa foksterier jest popularna na całym świecie. Psy mają długie nogi i krótką sierść, zalicza się je do psów wilkowatych, żyją 13-14 lat, ważą około 6-8 kilogramów. Jest to pies biały, w czarne oraz brązowe łaty. Mają silny instynkt łowiecki, lubią ruch i zabawę, są bardzo wesołymi psami. Rasa pochodzi z Anglii, obecnie jest bardzo popularna i chętnie nabywana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*