Karelski pies na niedźwiedzie hodowla, opinie, szczeniak, opis

karelski pies na niedźwiedzie

Karelski pies na niedźwiedzie ma mocno rozwinięty instynkt łowiecki i uwielbia polowanie. Jest to pies pasterski oraz zaganiający inne zwierzęta. Pochodzi z Finlandii, żyje 11 do 13 lat, jest zatem zwierzakiem raczej długowiecznym. Jest odważny, nieustępliwy, ale jednocześnie ostrożnym. Jest także niezależny. Potrafi być agresywny w stosunku do innych psów. Waży 20 do 23 kilogramów. Należy do psów średniej wielkości. Najczęściej są czarne, mają białą kamizelkę na gorsie.

Dzisiaj z tym psem poluje się na łosie w Finlandii, a w Polsce na dziki. Jest to pies samodzielny, nie ulega człowiekowi, ma tendencje do dominowania. W stosunku do ludzi jest przyjazny, ale potrafi też być uparty. Człowiek może go jednak dobrze wytresować, stosując odpowiednie metody. Pierwsze psy tej rasy dotarły do Polski w latach sześćdziesiątych XX wieku. Po II wojnie światowej w Finlandii było tylko 40 psów tej rasy, ale szybko rasa została odbudowana. Nie znoszą samotności, potrzebują aktywności fizycznej, o czym ich właściciel musi zawsze pamiętać. Jeden długi spacer dziennie to konieczność. Bez niego psy będą osowiałe i zaczną tyć.

karelski pies na niedźwiedzie opis
Karelski pies na niedźwiedzie opis – zdjęcie ze strony Olx.pl

Karelski pies na niedźwiedzie cena

Ceny szczeniąt rodowodowych karelskiego psa na niedźwiedzie kształtują się od 1200 do 2500 zł. Różnice w cenie uzależnione są najczęściej od stopnia doświadczenia hodowcy w prowadzeniu tej rasy, a także od tego, od jakich rodziców pochodzi dany miot szczeniąt. Kupno psa w dużo niższej cenie oznacza natomiast, że zwierzak pochodzi z niepewnego źródła i może być tylko psem w typie rasy.

Karelski pies na niedźwiedzie hodowla

Hodowla karelskich psów na niedźwiedzie to najlepsze miejsce, w którym można kupić psy tej rasy. Doświadczeni hodowcy wiedzą, jak rozmnażać zwierzęta, dbać o ich zdrowotność oraz socjalizować je już od maleńkości. Kupno psa z hodowli to gwarancja, że będzie on zdrowy, pochodzący od sprawdzonych rodziców i w dorosłym życiu ujawni wszystkie pozytywne cechy tej rasy.

Pies karelski sprzedam

Sprzedaż karelskich psów na niedźwiedzie prowadzona jest przede wszystkim przez doświadczone i sprawdzone hodowle. Widząc ogłoszenia o sprzedaży piesków tej rasy warto upewnić się, skąd dokładnie pochodzą i czy hodowca ma doświadczenie w prowadzeniu tak wymagających psów. Kupno psa z niesprawdzonego źródła może być początkiem kłopotów nowych właścicieli.

Karelski pies na niedźwiedzie kupie

Osoby, które chcą kupić karelskiego psa na niedźwiedzie, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że są to bardzo wymagające psy. Nie warto kupować psa, jeśli zamierza się trzymać go w bloku – potrzebuje on bowiem dużej dawki ruchu i aktywności. W czterech ścianach może być trudny do ułożenia i prowadzenia, a przy tym z niedoboru ruchu może wykazywać skłonności niszczycielskie.

karelski pies na niedźwiedzie cena
Karelski pies na niedźwiedzie cena – zdjęcie ze strony Olx.pl

Karelski pies na niedźwiedzie opinie

Karelski pies na niedźwiedzie świetnie dogaduje się z dziećmi i może być bardzo dobrym psem rodzinnym. Jednak absolutnie nie nadaje się do życia w mieście lub w bloku. Najlepiej czuje się na wsi lub  na terenach podmiejskich w domu z ogrodem. Właściciele psów tej rasy podkreślają również, że psiaki bywają dosyć uparte i mają trudny do ułożenia charakter. Potrzebują doświadczonego właściciela, znającego się na prowadzeniu psów.

Karelski pies na niedźwiedzie opis

Karelski pies na niedźwiedzie był pierwotnie wyhodowany, aby pomagać człowiekowi w polowaniu na duże zwierzęta. Jest to pies myśliwski, bardzo inteligentny i doskonale orientujący się w terenie. Jest średniej wielkości, ma krzepką budowę ciała oraz czarno-białe umaszczenie. Jest to pies bardzo aktywny o silnym instynkcie myśliwskim, potrzebuje sporej dawki codziennego ruchu.

Karelski pies na niedźwiedzie szczeniak

Szczeniaki karelskiego psa na niedźwiedzie są bardzo ruchliwe i aktywne. Od maleńkości powinny być socjalizowane zarówno z człowiekiem, jak i innymi zwierzętami. W przeciwnym razie mogą bowiem w dorosłym życiu być agresywne wobec innych psów. Psy tej rasy mają dosyć trudny charakter, dlatego od szczeniaka potrzebują stanowczego prowadzenia przez doświadczonego opiekuna.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z karelski pies na niedźwiedzie cena, karelski pies na niedźwiedzie hodowla, karelski pies na niedźwiedzie kupie, pies karelski sprzedam, karelski pies na niedźwiedzie opinie, karelski pies na niedźwiedzie opis, karelski pies na niedźwiedzie szczeniak, karelski, pies karelski, karelski pies na niedźwiedzie, karelski pies. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*