Łajka rosyjskoeuropejska hodowla, sprzedam, szczeniaki, cena

łajka rosyjsko europejska

Łajka rosyjskoeuropejska jest psem myśliwskim, średniej wielkości, mocnej budowy oraz szczupłym. Pochodzi z Rosji, jest to pies domowy. Wyhodowano ją w 1952 roku z kilku odmian łajek. Hodowana jest w Rosji, poza tym krajem jest to rasa nieznana, najbardziej popularna jest w okolicach Sankt Petersburga. Podobna jest nieco do karelskiego psa na niedźwiedzie.

Najczęściej spotyka się ubarwienie czarne i białe. Rasa jest efektowna, wytrzymała i odporna, rzadko choruje. Jest to pies bardzo aktywny, ciągle w ruchu, porusza się kłusem i galopem na przemian. Ma w sobie duże pokłady energii, chętnie opiekuje się ludźmi. Nie należy trzymać jej w mieszkaniu, bo rozniesie ten lokal – potrzebuje ruchu, biegania, aktywności fizycznej. Ogon ma niedługi, uformowany w kształcie pierścienia. Psy tej rasy często przychodzą na świat w ogóle bez ogona. Nazwa tego psa pochodzi od słowa „łajat”, czyli szczekać. Jest to dość hałaśliwa odmiana psa.

łajka rosyjsko europejska hodowla
Łajka rosyjsko europejska hodowla – zdjęcie ze strony Flickr.com

Łajka rosyjsko europejska szczeniaki

Szczeniaki łajki rosyjsko-europejskiej są bardzo aktywne i ruchliwe. Już na etapie przebywania w hodowli potrzebują wczesnej socjalizacji, przebywania zarówno z innymi ludźmi, jak i zwierzętami. Dosyć wcześnie trzeba również rozpocząć ich układanie, gdyż w przeciwnym razie mogą w dorosłym wieku dominować nad właścicielem. Maluchy od pierwszych tygodni potrzebują też dużo ruchu, nie należy ich zamykać.

Łajka rosyjsko europejska sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży łajki rosyjsko-europejskiej można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych. Zawsze jednak warto się upewnić, że oferta sprzedaży szczeniaków pochodzi z doświadczonej hodowli. Kupno piesków z niepewnego źródła może być bowiem ryzykowne, nigdy nie wiadomo, jakiego są pochodzenia i w jakim stanie zdrowia się znajdują, co może być problemem dla przyszłych właścicieli.

Łajka rosyjsko europejska hodowla

Hodowla łajki rosyjsko-europejskiej to wymagające zadanie, ale doświadczony hodowca świetnie sobie z nim poradzi. Pieski pochodzące z hodowli mają rodowody, pochodzą od utytułowanych i sprawdzonych rodziców, a także mają gwarantowany dobry stan zdrowia. Osoby, które planują kupić psa tej rasy, powinny wybierać go wyłącznie z wyspecjalizowanej hodowli.

Łajka rosyjsko europejska cena

Szczeniaki łajki rosyjsko-europejskiej można kupić bezpośrednio w hodowlach za naszą wschodnią granicą. Ceny szczeniaków rodowodowych kształtują się na poziomie 6000-15000 rubli. Kupując zwierzę od polskiego sprzedawcy warto dobrze sprawdzić pochodzenie szczeniaka, gdyż może się okazać, że oferowane na sprzedaż pieski są mieszańcami lub jedynie w typie rasy.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z łajka rosyjsko europejska szczeniaki, łajka rosyjsko europejska sprzedam, łajka rosyjsko europejska hodowla, łajka rosyjsko europejska cena, łajka rosyjskoeuropejska, łajka rosyjsko europejska. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*