Łajka zachodniosyberyjska hodowla, cena, szczeniaki, opis rasy

łajka zachodniosyberyjska

Łajka zachodniosyberyjska jest psem myśliwskim, nie podlega próbom pracy. Poluje na wszystko, ma bardzo silny instynkt łowczy. Waży 18 do 25 kilogramów, jest psem średniej wielkości oraz ogromnej energii. Znana jest w Rosji, tam jest mnóstwo hodowli tej właśnie rasy. Te psy mogą być białe, kremowe, rude, szare, żółtawe, w dwóch barwach. Jest to pies niepokorny, dość nieposłuszny, jednak dobrze ułożony kocha swojego pana i potrafi podążyć za nim wszędzie. Jest to pies inteligentny, bystry, trudny do szkolenia i tresowania.

Należy nagradzać go za dobre wyniki pracy. Chętnie kąpie się w jeziorach i innych wodach, należy od czasu do czasu go szczotkować. Rasa istnieje od lat 50. XX wieku, ale zatwierdzona została w latach 80. XX wieku. To pies mocny, silny, o nieugiętym charakterze, potrafi być zaczepny i reagować agresywnie. Wiele zależy od jego tresury, bo dobrze wytresowana łajka pójdzie tam, gdzie pan jej każe. Charakterystyczne dla rasy są sterczące uszy oraz puszysty ogon zwinięty w rodzaj pierścienia lub rogalik, jak niektórzy mówią.

łajka zachodniosyberyjska opis rasy
Łajka zachodniosyberyjska opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Łajka zachodniosyberyjska hodowla

Hodowla łajki zachodniosyberyjskiej to najlepsze miejsce, w jakim można kupić psy tej rasy. Tylko doświadczony hodowca zna potrzeby psów, potrafi je umiejętnie prowadzić i szkolić, wie jak rozmnażać psy, aby szczeniaki były w jak najlepszej kondycji. Dobra hodowla to miejsce, które gwarantuje zdrowe, żywe i pewne pieski rasy łajka zachodniosyberyjska.

Łajka zachodniosyberyjska cena

Ceny łajki zachodniosyberyjskiej mogą się nieco różnić w zależności od doświadczenia i renomy konkretnej hodowli. Najczęściej za rodowodowe szczeniaki należy zapłacić od 1000 do 1500 zł. Zdarzają się sprzedawcy, którzy oferują szczeniaki tej rasy nawet w cenie poniżej 500 zł, jednak najprawdopodobniej są to pieski niewiadomego pochodzenia, po nieznanych rodzicach lub bez rodowodu.

Łajka zachodniosyberyjska szczeniaki

Szczeniaki łajki zachodniosyberyjskiej są bardzo aktywne i od pierwszych tygodni potrzebują dużo ruchu. Wymagają również wczesnej socjalizacji, dlatego często powinny zmieniać otoczenie, przebywać z różnymi ludźmi i innymi zwierzętami. Wcześnie należy też uczyć szczenięta posłuszeństwa, gdyż w przeciwnym razie mogą w dorosłym życiu próbować podporządkować sobie właściciela.

Łajka zachodniosyberyjska sprzedaż

Sprzedaż łajki zachodniosyberyjskiej prowadzona jest najczęściej z wyspecjalizowanej hodowli. Tam też należy kupować szczeniaki, gdyż nabywca może mieć pewność ich pochodzenia, jakości oraz dobrego stanu zdrowia. Kto oferuje w internecie pieski tej rasy na sprzedaż w dużo niskiej cenie, najpewniej posiada szczenięta z niesprawdzonego i niepewnego źródła.

Łajka zachodniosyberyjska opinie

Łajka zachodniosyberyjska jest wytrzymałym psem myśliwskim. Może mieć trudny charakter i zdarza się, że sprawia problemy wychowawcze, szczególnie osobom, które nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu psów. Nie jest to pies do bloku – najlepiej czuje się na wsi, gdzie ma do dyspozycji wybieg i sporo przestrzeni do codziennej aktywności.

Łajka zachodniosyberyjska opis rasy

Łajka zachodniosyberyjska pochodzi z dalekiego Uralu. Jest psem średniej wielkości o kształtnej i dosyć mocnej budowie ciała. Ma sylwetkę w kształcie prostokąta. Umaszczenie najczęściej szare z czerwonobrązowym. Łajki są bardzo wierne i oddane swojemu właścicielowi, jednak nie jest to rasa, którą może mieć każdy. Nie nadają się dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu i tresurze psów.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z łajka zachodniosyberyjska hodowla, łajka zachodniosyberyjska cena, łajka zachodniosyberyjska szczeniaki, łajka zachodniosyberyjska sprzedaż, łajka zachodniosyberyjska opinie, łajka zachodniosyberyjska opis rasy, łajka zachodniosyberyjska. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*