Mastif hiszpański charakter, sprzedam, szczenięta, hodowla, opis rasy

mastif hiszpański

Mastif hiszpański jest molosem typu górskiego. Z wyglądu jest to pies duży i groźny. Świetnie pilnuje i stróżuje, był psem pociągowym, polował także na dziki. Ten mocny pies pełnił wiele ról, a w każdej był znakomity. Jest to jeden z najlepszych psów stróżująco-obronnych. Nie potrzebuje dużych ilości ruchu, ale lubi duże przestrzenie. Jest podatny na tresurę, szybko uczy się nowych komend i rozumie polecenia w mig.Psy tej rasy dyscyplinuje się nagrodami, a nie karami. Mają dobre serce, są ufne, nie wykazują agresji. Są nieufne wobec obcych, są twarde i nieustępliwe w stosunku do agresorów. Właścicielowi są wierne i zachowują lojalność. Ważą od 60 do 90 kilogramów, ale niektóre egzemplarze mogą ważyć nawet 120 kilogramów. Są jednak ładnie oraz bardzo harmonijnie zbudowane. Są odporne na pogodę, nie mają specjalnych wymagań dietetycznych. Od 80. lat 20 wieku nastąpiła rewizja wzorca rasy, ujednolicono wygląd tego psa. Różnice w typach mastifów nadal są jednak duże. Psy są głównie hodowane w Hiszpanii, ale przedstawicieli tej rasy można spotkać w Holandii, Niemczech, Francji czy Polsce.

mastif hiszpański charakter
Mastif hiszpański charakter – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Mastif hiszpański hodowla

Mastif hiszpański jest dużym i silnym psem. Hodowli tego psa jest wiele w Hiszpanii, poza tym krajem znajduje się jedynie pojedyncze hodowle takich psów. Prowadzą je profesjonaliści, czyli osoby świetnie znające się na hodowli takiego rodzaju.

Mastif hiszpański szczenięta

Szczenięta mastifa hiszpańskiego należy kupić z pewnego źródła. To pies silny, mocny oraz wysokiej klasy. Nie można kupować go z niepewnego źródła, bo to może źle się skończyć. Nie warto rezygnować z tego rodzaju psiaka.Mastif hiszpański sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży mastifa hiszpańskiego to codzienność. Niejedna osoba takiego mastifa chce mieć, pragnie go posiadać na stałe i mieć na własność. Ze sprzedaży mastifa hiszpańskiego żyć można całkiem dobrze.

Mastif hiszpański charakter

Mastif hiszpański ma twardy charakter. Potrafi pomóc człowiekowi, jest solidny, rzetelny, pilnuje i jest nieufny w stosunku do osób obcych. To pies piękny, wyjątkowy oraz najwyższej klasy. Nie ma powodu, aby nie kupić takiego psa do własnego domu.

mastif hiszpański hodowla
Mastif hiszpański hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z mastif hiszpański hodowla, mastif hiszpański szczenięta, mastif hiszpański sprzedam, mastif hiszpański charakter. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*