Nagi pies peruwiański hodowla, sprzedam, informacje, cena

nagi pies peruwiański

Nagi pies peruwiański jest szpicem i psem pierwotnym, żyje 11 do 12 lat. Po chodzi z Peru, waży od 8 do 12 kilogramów, zatem jest psem niewielkim. Jego uroda jest odpowiednia dla koneserów oraz miłośników tej rasy. Może być szary, jasnobrązowy, czarny lub mieć kolor pink. Znany był już w I wieku przed naszą erą, jest zatem psem historycznym. Jego uroda i harmonijnie zbudowane ciało mogą się podobać. Ma szybkość, siłę i harmonię. Jest łatwy w hodowli, ponieważ z uwagi na brak sierści pchły go nie atakują.

Jego skórę warto nawilżać kremem lub balsamem, ponieważ jest bardzo podatna na wysuszenie. Przyjacielski i rodzinny pies peruwiański podbija serca i staje się wielkim przyjacielem całej rodziny, która go posiada. Nie jest odporny na trudne warunki pogodowe, musi być trzymany w mieszkaniach, na dworze łatwo się przeziębia. Szczeniak z rodowodem kosztuje od 3000 do 6000 złotych. Warto wybrać tego psa do mieszkania w bloku lub domu, na pewno umili czas i zaprzyjaźni się od razu z całą rodziną.

nagi pies peruwiański hodowla
Nagi pies peruwiański hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Nagi pies peruwiański sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży nagiego psa peruwiańskiego można znaleźć w sieci. Zawsze jednak warto zwracać uwagę na to, kto dokładnie psiaki sprzedaje. Najbardziej sprawdzone szczeniaki pochodzą z renomowanych hodowli, które dbają o czystość rasy oraz o wysoką zdrowotność zwierząt. Kupując psa u przypadkowego sprzedawcy nie mamy praktycznie żadnej wiedzy o pochodzeniu szczeniaka.

Nagi pies peruwiański cena

Cena rodowodowych szczeniąt nagiego psa peruwiańskiego to około 3000-6000 zł. Choć to niemało, warto kupować psy w sprawdzonej hodowli. Nagie psy peruwiańskie mają specyficzne potrzeby już od szczeniaka, potrafi o nie zadbać wyłącznie doświadczony hodowca. Kupując szczeniaka w sprawdzonym źródle można mieć pewność, że w dorosłym życiu pies ujawni wszystkie pożądane cechy tej rasy.

Nagi pies peruwiański hodowla

Hodowla nagiego psa peruwiańskiego to wymagające zadanie. Pies jest bardzo przyjazny i sympatyczny, ale wymaga właściwej socjalizacji oraz wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Tylko doświadczona i renomowana hodowla może zagwarantować wysoką zdrowotność oferowanych przez siebie szczeniaków.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z nagi pies peruwiański sprzedam, nagi pies peruwiański cena, nagi pies peruwiański hodowla. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*