Owczarek anatolijski hodowla, cena, sprzedam, szczeniaki, poradnik

owczarek anatolijski

Owczarek anatolijski pochodzi z Turcji, żyje około 11 lat. Jest to pies pasterski, chętnie pilnuje owiec. Ma gruby mięsisty kark oraz gęstą sierść. Nie podlega próbom pracy. W Turcji znane są od 1000 lat. Są to molosy przywiezione do tego kraju przez przybyszów. Są lojalne wobec właściciela, nie ufają obcym. Trzeba je szkolić, aby były posłuszne. W Polsce te psy ulokowano na liście psów agresywnych.Jest to pies opanowany, pewny siebie, lojalny. Inteligentny oraz dobry dla właścicieli. Podobno jest w stanie pokonać stado wilków oraz obronić owiec powierzonych jego opiece. Gdy owczarek anatolijski boi się czegoś to jego ogon zwisa nisko. Psy dojrzewają między 18 a 30 miesiącem życia. Psy wymagają częstego szczotkowania sierści, bo wczepiają się w nie różne pasożyty oraz nieczystości. Szybko uczą się nowych komend, są uważne i lubią się uczyć. Lubią dzieci, tolerują inne zwierzęta. Szczenię tej rasy z rodowodem kosztuje około 3000 złotych. W latach 70. XX wieku hodowcy z Europy zainteresowali się tą rasą i przywieźli pierwsze psy na ten kontynent.

owczarek anatolijski hodowla
Owczarek anatolijski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek anatolijski cena

Owczarek anatolijski pochodzi z Anatolii, czyli regionu w Turcji. Taki pies kosztuje 2000-3000 złotych, to cena za jego urodę oraz walory użytkowe. Jest to pies pasterski, stróżujący oraz pilnujący dobytku.

Owczarek anatolijski sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży owczarka anatolijskiego jest wiele w innych częściach Europy niż środkowa część tego kontynentu. Są one umieszczane w gazetach oraz internecie. To ostatnie źródło informacji jest najczęściej stosowane.Owczarek anatolijski hodowla

Owczarek anatolijski jest hodowany przez profesjonalistów. Laik sobie nie poradzi z hodowaniem tego efektownego psa. Musi to być osoba opanowana, znająca się na hodowli i świetnie radząca sobie z takimi psami.

Owczarek anatolijski szczeniaki

Szczeniaki owczarka anatolijskiego szybko rosną. Już po pięciu miesiącach można kupić szczeniaka do domu i cieszyć się jego urodą oraz walorami użytkowymi. To pies dla osób wytrwałych oraz zdecydowanych.

owczarek anatolijski szczeniaki
Owczarek anatolijski szczeniaki – zdjęcie ze strony Zwierzetadomowe.com

Anatolijski pies pasterski cena

Anatolijski pies pasterski kosztuje ok. 3000-4000 złotych. To pies wymagający dużych ilości karmy oraz przestrzeni. Bez ruchu oraz biegania taki pies nie będzie dobrze się czuł. To pies piękny, wyjątkowy oraz wspaniały.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z /tagi z małej/. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*