Owczarek australijski kelpie hodowla, cena, porady, szczeniaki

owczarek australijski kelpie

Nie każdy wie jakiego psa powinien kupić do mieszkania lub domu z ogrodem. Polecamy niezwykłą rasę. Może warto zdecydować się na kelpie? Tego psa wyhodowano w Australii w XIX wieku. W Europie nie należy do ras bardzo popularnych, ale powoli się to zmienia. Pochodzi od collie, jest gładkowłosy, wdzięczny i wyjątkowy. Jest muskularny, porusza się z gracją, długimi krokami, elegancko.Posiada gęsty podszerstek, a na szyi rodzaj kryzy. Sierść na ogonie kelpie pięknie układa się w gęstą szczotkę. Umaszczenie tego psa jest czarne lbu podpalane, gęste i efektowne. Kelpie to pies łagodny, inteligentny, wykazuje czujność i gorliwość, jest wytrzymały. Ten wierny pies spodoba się każdemu znawcy tej rasy, jego jakość jest wyjątkowa, a klasa tego psa jest doceniana przez hodowców. Hodują go ranczerzy oraz farmerzy, jest psem pasterskim. W USA psy takiej rasy są używane do pracy z licznymi gatunkami zwierząt, bo potrafią ich wyjątkowo dobrze pilnować. Kelpie potrafi używać wzroku, głosu, ruchu. To pies pracowity, znakomicie zagania zwierzęta.

owczarek australijski kelpie hodowla
Owczarek australijski kelpie hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Owczarek australijski kelpie hodowla

Owczarek australijski kelpie jest hodowany na dużych przestrzeniach. Ten pies kocha ruch, swobodę oraz bieganie. Zatem warto pamiętać o tym, zanim kupimy takiego pięknego oraz efektownego psa.

Owczarek australijski kelpie cena

Owczarek australijski kelpie nie kosztuje mało, jednak warto zainwestować 4000-5000 zlotych w zakup tego wyjątkowego psa. To zwierzę miłe, przyjemne oraz pełne uroku i ciepła. Niejedna osoba ma zamiar pozwolić sobie na zakup takiego wyjątkowego domowego zwierzaka.Owczarek australijski kelpie szczeniaki

Szczeniaki owczarka australijskiego kelpie są miłe, ale mają dużą chęć do rozrabiania, bywają nadaktywne, dlatego trzeba zajmować się nimi bardzo intensywnie. To psiaki energiczne, miłe, ciepłe, godne zakupu. W dużym domu dobrze jest mieć dwa owczarki tej rasy, bo one wspaniale zajmą się sobą i będą bawiły się, nie czyniąc większych szkód.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek australijski kelpie hodowla, owczarek australijski kelpie cena, owczarek australijski kelpie szczeniaki. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Owczarek australijski to średniej wielkości biało-czarny pies, który robi karierę. To pies dla rodziny, piękny, efektowny, spokojny i chętny do wszelkich zabaw. Bywa rozrabiaką, ale łatwo nauczyć go posłuszeństwa oraz wdrożyć w domową rutynę. Kiedyś mój znajomy miał psa tej rasy. Może kiedyś też takiego sobie sprowadzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*