Owczarek belgijski groenendael hodowla, sprzedam, szczeniaki

owczarek belgijski groenendael

Owczarek belgijski groenendael jest belgijskim psem pasterskim, mocnym, pracowitym oraz wytrzymałym. Wyhodowano go pod koniec XIX wieku. Jest duży, masywny, ma gęste i długie włosy. Jest to pies tropiący, często służy w policji lub jako pies ratownik. Nadaje się na psa przewodnika dla osób niewidomych lub niedowidzących. Pies posiada duży temperament, jest energiczny i żywiołowy, nie lubi samotności.Potrafi zdominować otoczenie, na co nie należy mu pozwalać. Jest czujny, spostrzegawczy, pojętny oraz inteligentny. Nie lubi małych pomieszczeń, nie toleruje samotnego przebywania w małym mieszkaniu. Lubi pilnować zagrody, a na dużych przestrzeniach wspaniale biega. Linieje nawet dwa razy w roku, wymaga intensywnego szczotkowania, bo sierść gubi w dużych ilościach. Powoli zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Jest chętnie kupowany dla niejednej osoby, która marzy o użytkowaniu tego psa do pilnowania domu oraz ogrodu. Potrafi być ostry dla włamywaczy. Hodowcy w Polsce mówią o tej rasie pieszczotliwie „gronek”.

owczarek belgijski groenendael hodowla
Owczarek belgijski groenendael hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek belgijski groenendael sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży owczarków belgijskich groenendael jest wiele. Niejedna osoba chce kupić takiego psiaka, bo to wspaniały towarzysz wszelkich zabaw. Bywa nieco agresywny. Ogłoszeń o sprzedaży takich psów w Polsce jest niewiele, ale osoby chętne do nabycia takiego psa na pewno znajdą go tu i tam.

Owczarek belgijski groenendael szczeniaki

Szczeniaki owczarka belgijskiego groenendael to psy energiczne, aktywne, nieco kłopotliwe. Są dominujące i bardzo nieposłuszne, dlatego od małego należy je socjalizować, czyli intensywnie zajmować się nimi. Są one do ulożenia, ale taka socjalizacja wymaga pewnej ilości czasu.Owczarek belgijski groenendael cena

Cena owczarka belgijskiego groenendael wynosi co najmniej 3000 zlotych. Oczywiście mowa o owczarku z rodowodem. Jego jakość jednak zasługuje na taką wysoką cenę. Na pewno piękny owczarek belgijski przyda się w niejednym domu i sprawi wiele przyjemności swoim właścicielom.

Owczarek belgijski groenendael hodowla

Hodowla owczarka belgijskiego do latwych zadań nie należy. Wymaga miejsca, przestrzeni oraz dużych ilości jedzenia. Żywienie takiego psa to wyzwanie: dużo mięsa, kaszy oraz warzyw to dieta takiego psiaka.

owczarek belgijski groenendael szczeniaki
Owczarek belgijski groenendael szczeniaki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek belgijski groenendael sprzedam, owczarek belgijski groenendael szczeniaki, owczarek belgijski groenendael cena, owczarek belgijski groenendael hodowla. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*