Owczarek belgijski tervueren hodowla, poradnik, cena, szczeniaki

owczarek belgijski tervueren

Owczarek belgijski tervueren to efektowny pies, którego warto kupić oraz mieć przez długie lata. Pojętny oraz inteligentny to wspaniałe zwierzę. Jest wrażliwy, delikatny, ale jednocześnie ma duży temperament. Przywiązuje się do właściciela, nie odstępuje go na krok, jest wierny i kocha swego pana wyjątkowo. Dziecko nie poradzi sobie z tym psem, może go wychować wyłącznie osoba dorosła, zdecydowana, o twardym charakterze. Alarmuje, gdy ktoś próbuje włamać się do mieszkania lub domu. Kiedyś psy te pomagały wypasać owce.Dzisiaj opiekują się domem oraz ogrodem niejednej osoby. Potrafią pilnować obejścia, to jest ich najważniejsze powołanie. Psy tej rasy dojrzewają szybko i sprawdzają się znakomicie w zagrodzie. Owczarki tej odmiany są hałaśliwe, szybko się nudzą, potrzebują twardej ręki. Świetnie pilnują innych zwierzaków, są znakomitymi stróżami. Jest psem odpornym oraz bardzo długowiecznym, wie jak poradzić sobie z innymi zwierzakami, dba o swojego pana. Miewają alergie pokarmowe, pojawia się u nich kamień nazębny, który odbiera im urodę i nadaje się do usuwania natychmiast.

owczarek belgijski tervueren hodowla
Owczarek belgijski tervueren hodowla – zdjęcie ze strony Psy24.pl

Owczarek belgijski tervueren szczeniaki

Owczarek belgijski tervueren ma kilka szczeniaków w miocie. Są one miłe, przyjazne i lubią zabawę. Na pewno takiego owczarka belgijskiego warto zakupić do dużego domu lub wiejskiego gospodarstwa. W małym mieszkaniu owczarki belgijskie na pewno nie poczują się dobrze, będą się w nim męczyły.

Owczarek belgijski tervueren cena

Cena szczeniaka owczarka belgijskiego tervueren wynosi nie mniej niż 2000 złotych. To wspaniały pies do domu lub wiejskiego gospodarstwa. Niejedna osoba poczuje się idealnie mając takiego psiaka. Warto zakupić to zwierzę do wyjątkowego domu, ale jest to pies wymagający opieki i niechętny do samotnego pozostawania w domu.Owczarek belgijski tervueren hodowla

Hodowla owczarka belgijskiego tervueren jest dobrym działaniem, bo daje spore pieniądze. Jednak wymaga także zaangażowania – trzeba zapewnić odpowiednią karmę, leczenie, szczepienia ochronne oraz pomoc wszelkiego rodzaju. Psy tej rasy są efektowne, ale nie można pozostawić ich samych sobie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek belgijski tervueren szczeniaki, owczarek belgijski tervueren cena, owczarek belgijski tervueren hodowla. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Hej wszystkim. Hodowla owczarek belgijski to nie jest zajęcie dla każdego. Nie każda osoba może dbać o tego psa. To wspaniałe zwierzę dla niejednej osoby. Na pewno należy takiego owczarka mieć, dbać o niego i nie pozwalać sobie na zaniedbanie tego psa. On potrzebuje rządów mocnej ręki. Mój tata ma psa tej rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*