Owczarek francuski briard hodowla, oddam, sprzedam, szczeniaki

owczarek francuski briard

Owczarek francuski briard to pies pasterski. Ma gęstą długą sierść, która opada mu na oczy. Pochodzi z VIII stulecia, jest rasą starą i powszechnie znaną, w Polsce takich psów nadal jest niewiele, trafiły do naszego kraju w latach 70 XX wieku, najwięcej jest ich w środkowej Polsce lub w południowo-zachodniej części kraju. Jest muskularny i zwinny, chętnie biega, pilnuje zagrody, zagania bydło do pomieszczeń gospodarskich.Chętnie podróżuje, opiekuje się stadem, pomaga. Tolerancja wobec dzieci, zwierząt i dorosłych osób to cechy typowe dla tej rasy. Są psami obronnymi, ratują tonących i rannych, dotrzymują towarzystwa. To psy wielofunkcyjne i podziwiane za charakter oraz wygląd. Trzeba je czesać codziennie, kąpać co parę miesięcy, opiekować się nimi. Nie linieją, ale muszą być szczotkowane, aby ich sierść zachowała połysk i piękny wygląd. Ogon briarda zwisa nisko, ma zakończenie w postaci fajki. Psy tej rasy są płowe, szare lub czarne, inne kolory nie są dopuszczane. Są to duże psy, ważą 30-40 kilogramów, mają urodę i klasę. Warto kupić tego psa, bo on przyda się w domu z dużym ogrodem.

owczarek francuski briard hodowla
Owczarek francuski briard hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Owczarek francuski briard hodowla

Hodowli owczarka francuskiego briard w Polsce jest kilka. Niewiele osób kupuje te psy, ponieważ nie należą one do bardzo popularnych zwierząt domowych. Na pewno taki pies spodoba się niejednej osobie, bo będzie dla niej idealnym towarzyszem codziennych dni.

Owczarek francuski briard sprzedam

Sprzedaż owczarków francuskich briard przebiega na różne sposoby – można je kupić od zaprzyjaźnionej osoby, przez internet, dzięki gazetowym anonsom. Każdy sposób jest dobry, należy tylko sprawdzić papiery poświadczające rodowód tego psa oraz stan zdrowia tego niezwykłego psa.Owczarek francuski briard szczeniaki

Szczeniaki owczarka francuskiego briard są duże i szybko rosną, już po kilku miesiącach wyglądają tak, jak dorosłe psy tej rasy. Warto takie szczeniaki kupić i cieszyć się nimi przez całe życie. Są one długowieczne, zatem spędzą z właścicielem wiele długich lat.

Owczarek francuski briard oddam

Do oddania owczarki francuskie briard są bardzo rzadkie. Na pewno warto wziąć takiego zwierzaka, gdy ma się duży dom. W małym mieszkaniu lepiej hodować na przykład jamnika czy yorka, a nie owczarka francuskiego. Ten pies wymaga ruchu oraz przestrzeni jakich mieszkaniec małej kawalerki na pewno mu nie zapewni.

owczarek francuski briard szczeniaki
Owczarek francuski briard szczeniaki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek francuski briard hodowla, owczarek francuski briard sprzedam, owczarek francuski briard szczeniaki, owczarek francuski briard oddam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Cześć, ogłoszeń o sprzedaży takiej rasy, jak owczarek francuski beauceron nie brakuje. Internet jest ich pełen, gazety też, ale najczęściej są to psy oferowane poza granicami Polski. Polscy hodowcy jeszcze nie do końca docenili tę rasę. Tak przynajmniej myślę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*