Owczarek holenderski hodowla, cena, sprzedam, porady, szczeniaki

owczarek holenderski

Owczarek holenderski szorstkowłosy należy do psów o dużej urodzie, świetnym charakterze i godnych zakupienia do prywatnej hodowli. Należy do psów pasterskich oraz zaganiających. Cechuje go czujność. Potrafi być opanowany, posłuszny i chętnie się uczyć. Te psy są pracujące, służą w policji i służbach celnych. Mogą mieć umaszczenie srebrne, złote, szare, sól z pieprzem lub ze złotymi i srebrnymi pasami. Ich wielkość jest średnia.Pies tej rasy waży 23 do 28 kilogramów. Są to zwierzaki proporcjonalne, umięśnione, aktywne. Mają wrodzoną inteligencję, zdolność szybkiego uczenia się oraz poznawania świata. Ogon jest duży, sięga stawu skokowego. Psy tej rasy są serdeczne, wierne, ciężko pracują. Aktywność to ich cecha wrodzona, bez długich spacerów ta rasa sobie nie poradzi. Potrafią ciężko pracować, lubią rodziny, nie znoszą samotności, co ciekawe uwielbiają dzieci. Taki pies jest karny i potrafi zadbać o swoich właścicieli. Może mieć kilku panów, a najczęściej całą rodzinę uważa za swoich panów, jest posłuszny, nie ucieka z domu. Nie można zostawić go samego, bo samodzielnie nudzi się i potrafi zniszczyć wiele rzeczy w domu.

owczarek holenderski hodowla
Owczarek holenderski hodowla – zdjęcie ze strony Tapeciarnia.pl

Owczarek holenderski hodowla

Hodowla owczarka holenderskiego to rzadkość w Polsce. Coraz mniej psów tej rasy hoduje się i wykorzystuje na co dzień, jednak warto mieć tego rodzaju psa do pilnowania owiec czy stad bydła. To pies posłuszny, łatwo poddający się tresurze, wymagający jednak konsekwentnego i dość twardego prowadzenia.

Owczarek holenderski cena

Owczarek holenderski tani nie jest. Co najmniej 3000 złotych należy wydać na psa tego rodzaju. Nie każda osoba potrafi sobie z takim psem poradzić, bo to pies o twardym charakterze, czasami brykający i postępujący nieco samowolnie. Wczesna socjalizacja pozwala ułożyć go tak, jak chce niejedna osoba.Owczarek holenderski sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży owczarka holenderskiego jest niewiele. Uparta osoba jednak znajdzie w internecie anonse dotyczące sprzedaży tego pięknego oraz wyjątkowego psa. Na pewno warto konsekwentnie szukać, a ogłoszenie w końcu się znajdzie.

Owczarek holenderski szczeniaki

Szczeniaki owczarka holenderskiego są od razu dość dużymi psami. Łatwo je hodować oraz o nie dbać. Ich uroda ma znaczenie, a niejedna osoba chce takie psiaki hodować we własnym domu, ale musi to być duży dom. Mieszkanie w bloku spowoduje tylko męczarnie takiego psiaka.

owczarek holenderski szczeniaki
Owczarek holenderski szczeniaki – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek holenderski hodowla, owczarek holenderski cena, owczarek holenderski sprzedam, owczarek holenderski szczeniaki. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*