Owczarek holenderski charakter, hodowla w Polsce, opis rasy

owczarek holenderski

Owczarek holenderski długowłosy pochodzi z Holandii. W XIX wieku powstała ta rasa, która dzisiaj podbija serca wielu osób. Obecnie owczarek holenderski jest psem do prac pasterskich, służy w policji oraz służbach militarnych. Początkowo psy zaganiały owce i pomagały przy zaganianiu krów do udoju. Stróżowały, pracowały i pomagały człowiekowi. Rasa jest znana od lat 70. XIX wieku. Są to psy efektowne, wystawiane podczas prezentacji, często wygrywają wystawy psów. Rasa została uznana w 1960 roku.Czarna maska wygląda dobrze. Psy mogą być pręgowane lub marmurkowe, mogą mieć srebrne lub złote umaszczenie. Chętnie biegają kłusem, są efektowne, eleganckie, mają w sobie wdzięk i grację. Raczej nie chorują, są dobrego zdrowia i dużej odporności, nie wymagają wielkiej troski. To psy idealne do hodowli, lubiące bieganie, relaks oraz odpoczynek, ale na świeżym powietrzu. Lubią ludzi, kochają dzieci. Rodzina jest dla nich bardzo ważna, te tolerancyjne psy uwielbiają rodzinne życie. Obecnie są często psami do towarzystwa, trzymanymi bez konieczności pracy, jedynie dla rozrywki swoich państwa.

owczarek holenderski charakter
Owczarek holenderski charakter – zdjęcie ze strony Psy.pl

Owczarek holenderski charakter

Zanim podejmie się decyzję o zakupie owczarka holenderskiego, należy poznać w pełni jego charakter. Jest to pies czuły, posłuszny, łatwy do szkolenia i trenowania, czujny, niezawodny, wierny i lojalny. Wydaje się być psim ideałem. Jednak wyczuwając słabość natychmiast przejmuje dowodzenie. Zatem czujność człowieka jest bardzo ważna.

Owczarek holenderski hodowla w Polsce

W Polsce jest kilka hodowli owczarka holenderskiego. Zakup psa z takiej hodowli to świetna sprawa. Niejedna osoba podejmuje decyzję o kupnie psiaka z profesjonalnej hodowli, bo to dla niej bardzo ważna sprawa. Zachęcamy do kupna owczarka holenderskiego jedynie ze sprawdzonego źródła.Owczarek holenderski opis rasy

Owczarek holenderski jest psem dużym i smukłym, znakomicie czuje się w warunkach domowych, łatwo znosi trudne warunki pogodowe. Nie wolno go przekarmiać, bo zapasiony owczarek holenderski fatalnie wygląda. Waży około 30 kilogramów, jest typem winkowatym, pochodzi z Holandii.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek holenderski charakter, owczarek holenderski hodowla w polsce, owczarek holenderski opis rasy. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*