Owczarek kataloński opis rasy, cena, sprzedam, szczeniaki

owczarek kataloński

Owczarek kataloński gos d’atura to pies unikatowy, bardzo rzadko spotykany i dość drogi. Jest to pies pasterski oraz zaganiający. Żyje 12-14 lat. Jego cechami są zwinność, opiekuńczość, inteligencja oraz podatność na szkolenie. Mogą być szare, płowe, brązowe i czarne. Psy tej rasy ważą 16-20 kilogramów, należą do dużych psów. Potrafią nakłonić owce, aby podążały za pasterzem, są doskonałymi zaganiającymi psami.Czasami pracują także w policji oraz służbach militarnych, dzięki czemu ich życie jest pełne przygód oraz atrakcji. Od niedawna te psy są znane również poza Katalonią i Hiszpanią. W Polsce żyją tylko pojedyncze egzemplarze takich owczarków. Psy są bardzo popularne w Niemczech, Skandynawii oraz Francji, Holandii i Szwajcarii. Rasa istnieje od 1982 roku, jest więc rasą nową. W 2005 roku pierwszy owczarek kataloński przybył do Polski. Są to psy średnie, harmonijne, znane z pięknej sierści. Wymagają szczotkowania oraz przynajmniej dwa razy w roku kąpieli, po której należy je starannie wysuszyć. Pies tej rasy ma sierść opadającą na oczy.

owczarek kataloński opis rasy
Owczarek kataloński opis rasy – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek kataloński hodowla

Hodowla owczarka katalońskiego to świetne zadanie dla osób o mocnym charakterze oraz dużej cierpliwości. Te psy bywają samowolne i uparte, dlatego należy je trzymać krótko i dbać o nie bardzo dobrze. Owczarki katalońskie są piękne, pracowite, ale czasami lubią uciekać właścicielom. Socjalizacja pozwala je ucywilizować.

Owczarek kataloński szczeniaki

Szczeniaki owczarka katalońskiego potrzebują opieki oraz troski. Te niezwykłe zwierzaki są miłe i wierne właścicielowi. Wymagają dobrego jedzenia oraz podawania im posiłków dwa razy dziennie. Psy tej rasy są bardzo polecane rodzinom mającym małe dzieci.Owczarek kataloński sprzedam

Sprzedaż owczarka katalońskiego to niełatwa sprawa – jest to pies duży, potrzebujący terenu, a szczeniak kosztuje co najmniej dwa tysiące. Nie każdą osobę stać na taki zakup. Nie każdy człowiek może sobie pozwolić na trzymanie takiego psa – do małego mieszkania się on zupełnie nie nadaje.

Owczarek kataloński cena

Cena owczarka katalońskiego zaczyna się od 2000 złotych i rośnie. Poniżej 2000 złotych kupić można jedynie psa bez rodowodu. Nabywca samodzielnie decyduje jakiego psa kupi, jednak lepiej mieć czystej krwi owczarka katalońskiego, bo to pies o wiele wyższej wartości i jakości.

owczarek kataloński hodowla
Owczarek kataloński hodowla – zdjęcie ze strony Pieski.net

Owczarek kataloński opis rasy

Owczarek kataloński jest dużym i kudłatym psem. Traktowany był przez wieku jako pies pasterski, musiał być wytrzymały, pracowity, posłuszny. Takie cechy bardzo wysoko oceniano. Jednak dzisiaj pies tej rasy może być psem towarzyszącym i rodzinnym. Czasy się zmieniają, zmienia się tez wykorzystanie rasy.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek kataloński hodowla, owczarek kataloński szczeniaki, owczarek kataloński sprzedam, owczarek kataloński cena, owczarek kataloński opis rasy. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*