Owczarek niemiecki długowłosy hodowla, cena, wychowanie szczeniaka

owczarek niemiecki długowłosy

Owczarek niemiecki długowłosy waży od 22 do 40 kilogramów. Jest to duży i efektowny pies, o smukłej sylwetce i wyglądzie budzącym respekt. Pochodzi z Niemiec, uznany jest za psa domowego. Wzorzec rasy pochodzi z 1891 roku. Wzorzec drugi istnieje od 2011 roku. Z rodziców krótkowłosych może urodzić się pies długowłosy. Sierść tego psa składa się z włosa okrywowego oraz podszerstka. Te psy są inteligentne i szybko się uczą, są aktywne, kochają ruch i bieganie.U psów tej rasy zdarzają się choroby uszu oraz kamień nazębny, który koniecznie należy zdejmować z zębów. Specjalne kości lub ciasteczka pomagają pozbyć się kamienia nazębnego. Czasami cierpią na alergie, nowotwory oraz dysplazję stawu biodrowego. Szczenięta z rodowodem kosztują 1500 do 2500 złotych, co jest dość wysoką kwotą. Psa trzeba szczotkować codziennie, jego sierść wymaga starannej pielęgnacji. Szczególnie w czasie linienia należy dbać o sierść. Kąpiele są wskazane, ale co kilka miesięcy, nie częściej. Są to psy wierne, oddane opiekunom, posłuszne, chętne do współpracy. Na pewno warto takiego psa kupić, bo on uwielbia swojego właściciela. Mogą to być psy rodzinne, stróżujące, opiekuńcze, ratownicze oraz obronne.

owczarek niemiecki długowłosy wychowanie
Owczarek niemiecki długowłosy wychowanie – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek niemiecki długowłosy szczeniak

Szczeniak owczarka niemieckiego długowłosego początkowo wygląda jak mała kulka, później rośnie i zyskuje na urodzie, staje się smukły i nabywa typowych cech rasy owczarków niemieckiego. Na pewno warto takiego psa kupić do dużego gospodarstwa i sporego domu. Potrzebuje ruchu i zbilansowanego pożywienia.

Owczarek niemiecki długowłosy hodowla

Hodowla owczarka niemieckiego długowłosego jest dość często spotykana w Polsce. Takich psów jest wiele, są chętnie kupowane nawet przez początkujących hodowców. To dobry wybór, bo tego psa hoduje się w sposób nieskomplikowany.Owczarek niemiecki długowłosy wychowanie

Wychowanie owczarka niemieckiego długowłosego wymaga podejścia konsekwentnego, rozpieszczanie tego psa jest zakazane. Jest to wspaniały psiak dla niejednej osoby, która chce cieszyć się jego urodą i towarzystwem. Pies jest dość długowieczny, zatem trzeba liczyć się z koniecznością trzymania go przez kilkanaście lat.

Owczarek niemiecki długowłosy cena

Cena owczarka długowłosego to ok. 2000 złotych. Tyle życzy sobie profesjonalna hodowla. Prywatne osoby zazwyczaj nie oczekują aż tak wysokich stawek, ale nie ma gwarancji jakości takiego zwierzaka. Warto kupić owczarka niemieckiego długowłosego z profesjonalnej hodowli, drożej, ale zyskując zwierzę bez chorób oraz wad genetycznych.

owczarek niemiecki długowłosy hodowla
Owczarek niemiecki długowłosy hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek niemiecki długowłosy szczeniak karmienie

Karmienie szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego musi być zbilansowane. Ten pies wymaga odpowiedniej karmy i troski. Warto takiego psiaka karmić gotowymi mieszankami, czasami jednak podając mu mięso, warzywa oraz kaszę.Owczarek niemiecki długowłosy wychowanie szczeniaka

Wychowanie szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego zabiera czas oraz energię. Trzeba go pilnować, bo ma tendencje do nieposłuszeństwa. Jednak urok tego psa podbija serca. Żaden inny pies nie jest tak wdzięczny, jak ta właśnie rasa. Dlatego zakup owczarka niemieckiego długowłosego to dobra decyzja konsumencka.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek niemiecki długowłosy szczeniak, owczarek niemiecki długowłosy hodowla, owczarek niemiecki długowłosy wychowanie, owczarek niemiecki długowłosy cena, owczarek niemiecki długowłosy szczeniak karmienie, owczarek niemiecki długowłosy wychowanie szczeniaka. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*