Owczarek pirenejski hodowla, długowłosy, górski, cena, charakter

owczarek pirenejski

Owczarek pirenejski istnieje od wielu wieków, ale wzorzec rasy zatwierdzono dopiero w 1936 roku. Jest to mały pies pasterski o smukłej sylwetce i trójkątnych uszach, ruchliwy i niezwykle piękny. Ma długą sierść, która wymaga regularnego czesania. Gdy pies nie jest dobrze pielęgnowany to jego sierść wygląda niechlujnie i skręca się w rodzaj sznurów. Pies ma umaszczenie płowe połączone z czarnym.Pies jest zdrowy, wymaga pielęgnacji, ma urodę i wdzięk. Pies dynamiczny, aktywny, lubi ruch. Jest inteligentny i bystry. Jest mocno przywiązany do właścicieli. Bywa agresywny, gdy nie jest odpowiednio ułożony. Nadaje się do psich sportów. Wykazuje ogromne przywiązanie do właściciela oraz dużą lojalność. To pies wysokiej klasy, piękny oraz wyjątkowo efektowny. Można go prezentować podczas wystaw psów oraz chwalić się znajomym. Jest to pies rodzinny, dzieci mu nie przeszkadzają, toleruje także inne zwierzaki domowe. Jego energia jest niespożyta, chęć do szaleństw na łonie natury ogromna.

owczarek pirenejski hodowla
Owczarek pirenejski hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Owczarek pirenejski hodowla

Hodowle owczarka pirenejskiego są często spotykane we Francji, Belgii oraz Hiszpanii. Są to psy efektowne, pracowite i bardzo towarzyskie. Do dużego domu z ogrodem są to zwierzaki wymarzone. Warto kupić takiego psa dla rodziny z dziećmi.

Owczarek pirenejski cena

Owczarek pirenejski kosztuje ok. 3000 złotych – taka jest cena psa rodowodowego. Psy bez rodowodu można kupić już za 1000 złotych. Nie są one mniej wartościowe, mają pewne wady i nie można ich prezentować podczas międzynarodowych wystaw.Owczarek pirenejski długowłosy

Owczarek pirenejski długowłosy jest efektowny, można go prezentować podczas wystaw. Jego uroda jest wyjątkowa, a pies tej rasy i klasy ma wiele do zaoferowania swoim właścicielom. Na pewno warto go mieć w swoim domu z ogrodem, bo dopilnuje dobytku i będzie jednocześnie zachwycał urodą.

Owczarek pirenejski górski

Owczarek pirenejski górski to pies stróżujący i pilnujący. Jest on predestynowany do opieki nad stadami owiec oraz bydła, pracuje solidnie, rzetelnie i słucha człowieka. Dba o to, co mu powierzono, nie zaniedbuje swoich obowiązków. Jeśli ktoś potrzebuje dobrego psa stróżującego to owczarek pirenejski górski będzie idealny.

owczarek pirenejski długowłosy
Owczarek pirenejski długowłosy – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek pirenejski szczeniaki

Szczeniaki owczarka pirenejskiego górskiego są pracowite, chętne do dbania o człowieka. Na pewno będą wspaniałymi dorosłymi psami pod warunkiem jednak ich intensywnej socjalizacji, czyli odpowiedniego szkolenia od samego początku.Owczarek pirenejski sprzedam

Owczarek pirenejski na sprzedaż oferowany jest od czasu do czas przez profesjonalne serwisy. Na stronach internetowych można znaleźć niejednego psa tej rasy. Warto kupić tego psa do dużego domu z ogrodem, ponieważ w takim miejscu poczuje się idealnie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek pirenejski hodowla, owczarek pirenejski cena, owczarek pirenejski długowłosy, owczarek pirenejski górski, owczarek pirenejski szczeniaki, owczarek pirenejski sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*