Pies aidi – hodowla, porady, ciekawostki, opinie, informacje

Obrazek znaleziony na stronie Opsach.pl

Często czujemy się niepewnie w naszym życiu. Niekiedy potrzebujemy poczucia, że jesteśmy bezpieczni. Aby to osiągnąć wiele osób decyduje się na posiadanie psa, który zapewni im towarzystwo jak i bezpieczeństwo. Jeżeli potrzebujemy, aby pies pilnował nasz dom to warto zastanowić się nad taką rasą jak Aidi. Te psy są dość duże i posiadają śliczną długą sierść. Choć z pozoru wyglądają dosyć niepozornie i wręcz łagodnie, to jednak są bardzo nieufne wobec obcych ludzi. Ta cecha czyni z nich świetnych stróżów.

Dodatkowo są bardzo inteligentne i bystre, potrafią szybko spostrzec niebezpieczeństwo i ostrzec na czas. Kiedyś wykorzystywano tę rasę psów do walk jako psy bojowe, ale obecnie zaprzestano już tego zwyczaju. Aidi to psy bardzo silne, ale nie agresywne. Choć wyglądają bardzo przyjaźnie, to jednak warto na nie uważać, gdyż potrzebują dużo czasu, aby się do kogoś przyzwyczaić. Są one bardzo żywiołowe i ruchliwe, dlatego bardzo często są także wykorzystywane jako psy myśliwskie albo pasterskie.

2 Komentarze

  1. Mój przyjaciel miał tego pieska. Szczeniaki (samiczkę i samca) sprowadził z hodowli i zapłacił dosyć duże pieniądze. Pies z pozoru bardzo towarzyski ale pilnuje podwórka bardzo dokładnie. Nie chciałbym wpaść w jego zęby.

  2. Aidi to duże psy pochodzące z Maroka w Afryce. W Polsce nie są popularne, ich hodowle są nieliczne. Są duże, ważą 23-26 kilogramów i powinny być hodowane w domu z ogrodem. Hodowla takich psów to konieczność troski oraz zapewnienie diety – te psy jedzą dużo, dlatego ich utrzymanie jest dość drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*