Akita inu cena, charakter, hodowla, opinie, informacje, porady

akita hodowla
Akita hodowla - obrazek znaleziony na Pets4Homes.com

Od momentu pojawienia się w USA Akity, a później swoistego boomu związanego z popularnością na tę rasę psów, toczyły się nieustające spory dotyczące różnic pomiędzy japońskim Akita inu, a Akitą amerykańskim. Jednak, pomimo wspólnej historii obu tych ras, w związku z wieloma kontrowersjami spór rozstrzygnięty został na konferencji w Tokio w 1996 roku, kiedy to uznano, że Akita inu i Akita amerykański to dwie różne rasy psów. Oczywiście oba zwierzęta są do siebie jak najbardziej podobne. Są to psy silne, masywne, o gęstej sierści, a także dominującym niezależnym charakterze. A co je różni?

Po pierwsze to, że Akity amerykańskie (przez to, że często krzyżowane były z owczarkami) są większe i bardziej umięśnione. Poza tym, Akity japońskie mogą posiadać tylko białą, czerwoną, bądź pręgowaną sierść, a amerykańskie nie mają w związku z umaszczeniem żadnych istniejących regulacji. Jeżeli chodzi natomiast o temperament, to większą agresywnością wyróżnia się jednak Akita amerykański, który bardziej, niż jego japoński kolega nieprzyjaźnie nastawiony jest do innych obcych psów.Akita inu cena

Koszt zakupu akita inu wynosi od 1500 do nawet 6000 złotych. To psy drogie, ale urodziwe oraz wyjątkowe. Za 1000 złotych można kupić akitę bez rodowodu, ale nie każdy takiego psa chce zakupić. Za rodowód płaci się niemało, ale na pewno ten pies jest godny takich pieniędzy.

Akita charakter

Pies rasy akita inu to duży zwierzak. Należy do grupy szpiców oraz psów pierwotnych. Wywodzi się z Japonii, jest wielkim psem. Waży od 35 do 45 kilogramów. Wzorzec rasy pochodzi z 1938 roku. Może być biały, pręgowany, czerwony lub rudy. Są zawzięte w walce, uwielbiają polować, bo to psy myśliwskie. W Japonii te psy to dziedzictwo kulturowe, uznane państwowo za ważnego psa.

pies rasy akita
Pies rasy akita – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Akita hodowla

Hodowla akita inu wymaga miejsca, czasu, cierpliwości oraz dużych ilości jedzenia. Akita inu to duży i żarłoczny pies pochodzący z Japonii. Jeśli komuś pieniędzy brakuje to powinien zrezygnować z hodowli tej rasy. Jednak hodując psy można sporo zarobić, ponieważ za jednego psa można uzyskać nawet 6000 złotych. Szybko zwracają się koszty hodowli tych zwierzaków.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z akita inu cena, akita cena, pies rasy akita, akita charakter, akita hodowla. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

3 Komentarze

  1. Moja opinia co do kwoty. Cena psa akita inu to około 1500 złotych, gdy mamy szczęście albo ponad 3000 złotych, gdy nie ma innej oferty na rynku. W sumie 6000 zł wymienione w artykule to takie maksimum za jakiegoś championa. Psy z hodowli należą do tych droższych, ale na pewno są zdrowe, wypielęgnowane i dobrze odżywione. Akita to pies cichy oraz spokojny.

  2. Mam psa Akita Inu od 5 lat. Charakter psa akita inu jest dobry. To pies cichy, nazywany cichym myśliwym. Poluje na ptaki, myszy i szczury. Gdy mamy w domu akitę to lepiej nie kupować takich małych zwierzaków, bo mogą paść łupem tego psa. Chronią dom, nie trzeba ich tego uczyć, bo tę umiejętność mają niejako zakodowaną w genach. Nie przepadają za dziećmi, więc nie są to psy dla rodzin mających maluchy. Są bardzo łakome i jedzenia bronią przed innymi psami i domownikami. To tyle od mojej skromnej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*