Barbet – hodowla, szczeniaki, cena, sprzedam, porady, opinie

barbet hodowla
Barbet hodowla - obrazek znaleziony na stronie Animalsbreeds.com

Nieraz się zastanawiamy, dlaczego pies pijący brudną wodę z kałuży lub jedzący nieświeżą kość na spacerze nie ma z tego powodu dolegliwości. Otóż dlatego, że je mięso i ma niskie zakwaszenie żołądka. Pies w tym również barbet jest mięsożerny i jeżeli dostarczymy mu odpowiednich porcji tego pożywienia w różnej postaci zachowuje zdrowie i wigor na długie lata. Dla psów opracowano specjalną dietę BARF naśladującą pożywienie dzikich przodków psa.

Skrót BARF oznacza Biologiczne Odpowiednie Surowe Jedzenie. BARF nie zawiera konserwantów, substancji szkodliwych jak też produktów zbożowych mogących wywołać różne schorzenia u zwierzęcia. Mieszanka BARF powinna się składać przede wszystkim z surowych kości i mięsa z różnych zwierząt, wnętrzności w niewielkich ilościach a także surowych ryb, rozdrobnionych jarzyn i owoców. Dodaje się też jajka, mleko, witaminy oraz ziarna zbóż rozdrobnione lub namoczone. Na rynku od kilku już lat pojawiły się gotowe zestawy karmy BARF produkowanej przez firmę Primex w Chorzowie. Większość właścicieli barbetów karmi swoje pupile BARF-em.Barbet hodowla

Hodowla barbet to rzadkość w Polsce. To rasa niemalże nieznana w naszym kraju. Są to francuskie psy wodne, o silnym instynkcie myśliwskim. Ważą 17-28 kilogramów, należą do psów średniej wielkości. Hodowanie tych psów nie jest trudne z uwagi na ich nieskomplikowany charakter.

Barbet szczeniaki

Szczeniaki barbeta potrzebują opieki, zabawy i pełnej miski. Nie mają dominującego charakteru, nie są uparte, dlatego łatwo się je chowa i dba o nie. Wymagają szkolenia oraz opieki, nie wolno ich zwalniać z wysiłku edukacyjnego. Lubią biegać, bawić się, aportować, to idealne psy na spacery.

barbet szczeniaki
Barbet szczeniaki – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Barbet sprzedam

Barbet sprzedam – takie ogłoszenie jest rzadkością. Jeśli już pojawia się w internecie to psy są drogie, od 1000 złotych wzwyż. Warto jednak kupić takiego psa. To wymarzony towarzysz zabaw i spacerów. Spędzi z właścicielem wiele czasu i umili każdą chwilę. Jego zachowanie jest pełne energii.

Barbet cena szczeniaka

Cena szczeniaka barbet wynosi od 2000 złotych (najniższa cena znaleziona w serwisie lokalnym w dzień pisania artykułu) za psa bez rodowodu do około 5000 złotych z rodowodem. Szczeniaki z hodowli są zadbane, odrobaczone, wypielęgnowane, dlatego tego rodzaju szczeniaki warto kupić. Piękny barbet to przyjaciel oraz kumpel niejednego domu.

barbet cena szczeniaka
Barbet cena – zdjęcie ze strony Doglib.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z barbet hodowla, barbet szczeniaki, barbet sprzedam, barbet cena szczeniaka, barbet cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Ceny barbetów kształtuje rynek. Są to bardzo efektowne i drogie psy. Ich uroda podbiła niejedno serce. Pies tej rasy kosztuje ok. 2000 złotych od prywatnego właściciela. Cena hodowli jest o 1000 złotych wyższa.

    • Berbety są śliczne, zakochałam się w nich. Marzę o takim Berbeciu 🙂 Tylko gdzieeeeee można kupić BARBETA za 2000 zł , jak się orientowałam to wołają 5000 zł
      Za 2000 zł biorę od razu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*