Basset bretoński hodowla, cena, oddam, szczeniaki, charakter, opinie

basset szczeniak
Basset szczeniak - obrazek znaleziony na stronie Opsach.pl

Psy rasy basset bretoński są przeznaczone dla ludzi cierpliwych i wyrozumiałych. Nie są one jakoś szczególnie wymagające jeśli chodzi o higienę, jednakże jak o każdego psa trzeba zwrócić szczególną uwagę na następujące sprawy. Bassety bretońskie należy często szczotkować, aby nie dopuścić do zmierzwienia się sierści, dodatkowo mniej więcej co 3-4 miesiące należy psa obciąć i wykąpać. Po spacerze najlepiej pieskowi umyć wilgotnym ręcznikiem łapki, a w deszczowe i zimowe dnie wytrzeć również brzuch.

Uszy naszego pupila musimy oczyszczać z zalegającej co jakiś czas woskowiny najlepiej preparatami dostępnymi w każdym sklepie zoologicznym. Jeżeli na zębach pojawia się kamień nazębny należy udać się do lekarza weterynarii, aby pomógł zwalczyć osadzające się bakterie. Kolejnym miejscem o które trzeba zadbać u psa rasy basset bretoński to jak u każdego z bassetów kręgosłup. Za czasów szczenięcych baseta trzeba wnosić i znosić po schodach. W okresie późniejszym nie należy pozwalać psu stawać na tylnych łapkach i tzw. „prosić”.Basset cena

Bassety to efektowne, okazałe, masywne psy. Za 1200 złotych można kupić szczeniaka basseta. Te biało-rudo-czarne psy są bardzo urodziwe i wyjątkowe. Warto je kupić w prezencie starszym osobom, bo te psy nie należą do wyjątkowo dynamicznych, chodzą powoli oraz majestetycznie, wyglądają bardzo efektownie.

Basset szczeniak

Szczeniak basseta jest spokojny i zrównoważony. Nie biega, nie szaleje, ale ma duży apetyt. Ten piesek uwielbia troskę i pieszczoty. Ma skłonność do tycia, dlatego nie należy podawać mu jedzenia częściej niż dwa razy dziennie. Czekolada nie powinna być podawana temu pieskowi, bo może uszkodzić jego wątrobę.

basset charakter
Basset charakter – zdjęcie ze strony Opsach.pl

Basset charakter

Charakter basseta jest zrównoważony i spokojny. Psa cechuje upór. Kocha dzieci, jest lojalny, spokojny, przyjazny. Uwielbia towarzystwo, a samotność bardzo mu szkodzi. To pies wyjątkowy, odpowiedni dla niejednej osoby mieszkającej na wsi lub w dużym domu w mieście. Nie należy zostawiać go samotnie, bo cierpi i zaczyna hałasować.

Basset oddam

Basset to miły pies.Czasami jednak właściciel oddaje go, bo czuje się zmęczony, starszy i obawia się, że pies po jego śmierci pozostanie bez opieki. Basset to miły piesek, ale nieraz może męczyć swoim uporem. Można przyjąć psa nieodpłatnie, ale zawsze musi to być bardzo rozsądna decyzja.Basset bretoński hodowla

Hodowla basseta bretońskiego występuje często w Europie. W Polsce psów tej rasy jest niewiele. Niejeden pies tego gatunku umila życie rodzinom oraz singlom. Wiele osób chce spędzać czas w towarzystwie basseta bretońskiego.

basset cena
Basset cena – zdjęcie ze strony Opsach.pl

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z basset cena, basset szczeniak, basset charakter, basset bretoński hodowla, basset oddam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*