Rasa basset – cena, szczeniaki, hodowla, charakter, porady

rasa basset
Rasa basset - obrazek znaleziony na stronie Psy-pies.com

Rasa basset artezyjsko normandzki jest jedną z najstarszych ras psów krótkonożnych. Powstała ze skrzyżowania psów o podobnej budowie a mianowicie basseta normandzkiego, który jest masywnej budowy ciała z bassetem artezyjskim, który jest zdecydowanie delikatniejszej budowy. Bassety początkowo hodowano we Francji, gdzie służyły swoim Panom do tropienia zwierzyny. Są to psy myśliwskie, obdarzone przez naturę niesamowitym węchem.

Bassety artezyjsko normandzkie używane były do polowań szczególnie na króliki i lisy, a nawet co może się wydać dziwne, dziki. Nazwa rasy psa, czyli basset wywodzi się z francuskiego języka od słowa “bass”, znaczącego „niski”. Rasa cieszyła się szczególną popularnością wśród francuskiej arystokracji. Dopiero w XIX wieku rasa ta dotarła na wyspy brytyjskie. George Washington otrzymał od generała Lafayette dwa bassety, co zaowocowało hodowlami na Wyspach Brytyjskich. W Polsce bassety artezyjsko normandzkie należą do rzadkości, gdyż jest ich około kilkadziesiąt sztuk.Basset cena

Basset to kosztowny pies, szczeniak kosztuje 1800-2500 złotych. Tyle kosztuje pies z profesjonalnej hodowli. Od amatora można kupić psa za 500-1000 złotych, jednak profesjonalna hodowla gwarantuje jakość – pies tam kupiony jest przebadany, zaszczepiony, czysty, bez wad genetycznych.

basset charakter
Basset charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Basset szczeniak

Basset szczeniak to pies spokojny, łagodny, nie przejawia agresji. Kocha dzieci. Szczeniak wymaga pielęgnacji i opieki, nie wolno go przekarmiać, bo ma tendencje do tycia. Od szóstego miesiąca życia psa można rozpocząć jego tresurę.

Basset hound charakter

Charakter basset hounda jest łagodny, przyjazny, czuły. Ten pies lubi rodziny i chętnie włącza się w życie właścicieli. Pozostawiony sam w domu szczeka i hałasuje. Jest to pies bardzo rodzinny, który dziczeje pozbawiony towarzystwa człowieka. Basset uwielbia długie spacery.się kołtunić, zwłaszcza w okolicach uszu.Hodowla basset hound

Hodowla basset hound to miejsce, w którym psy czują się dobrze, są odpowiednio pielęgnowane, racjonalnie odżywiane. Dobrze jest nabyć basseta z takiej hodowli – zaleca się kupno szczeniaków, które ukończyły 5-6 miesięcy, bo młodszych psów nie należy rozdzielać z matką.

szczeniaki basset
Szczeniaki basset – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z basset cena, basset szczeniak, basset hound cena, basset hound charakter, basset charakter, szczeniaki basset, hodowla basset hound, rasa basset. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

3 Komentarze

  1. Znajomy ma psa rasy basset ale nie jestem pewny czy to gatunek Artezyjsko Normandzki. Jednak miał bardzo ciężki charakter. Może opinie w Internecie są raczej pozytywne ale pies naprawdę potrzebuje czułości z właścicielem, aby go słuchał. Jednak piesek jest całkiem fajny.

  2. Cena basset hounda jest wysoka i sięga 3000 złotych. Jednak ten nieco ospały pies o złotym sercu godny jest takiej ceny. To pies dla całej rodziny, idealny

  3. Z mojego doświadczenia. Szczeniaki basseta są spokojne, nieco ospałe. Potrzebują opieki oraz zbilansowanej diety. Nie wolno ich przekarmiać, ponieważ szybko tyją oraz narażają się na choroby takie, jak na przykład skręt kiszek. Mają krótką sierść, którą należy szczotkować raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*