Beagle opis rasy, cena, charakter, waga, umarszczenie, poradnik

beagle charakter
Beagle charakter - obrazek znaleziony na stronie Psy24.pl

Jednym z typowych obrazków dla romantycznych angielskich powieści, bądź też ich ekranizacji, są sfory szczekających psów, biegnących przed myśliwymi, którzy konno udają się na polowanie. Najczęściej są to psy rasy Beagle, od wieków wykorzystywane w nagonkach. Sugestywność i malowniczość takich scen sprawiła, że rasa ta bardzo zyskała na popularności i zaczęto ją hodować również w domach, wyłącznie dla towarzystwa. Natura jednak łatwo nie da się oszukać.

Beagle nigdy nie będą leniwymi psami kanapowymi. Wystarczy zabrać takiego psa w pola i pozwolić mu poczuć odległy zapach dzikiej zwierzyny, którą od wieków goniły jego przodkowie. Beagle, który poczuje interesujący zapach, potrafi tropić go bardzo długo. Nie można więc spuszczać go ze smyczy w miejscach, w których może zagrażać mu jakieś niebezpieczeństwo. W mieście może w ten sposób łatwo wpaść pod samochód. Trzeba też uważać, by na spacerze nie odszedł zbyt daleko, a zafascynowany jakąś wonią, czy widokiem, nie uciekł z własnego podwórka.Beagle cena

Beagle to mały rozrabiaka, ten pies ożywi wszystko swoim szczekaniem oraz psotami. Za tego psa należy zapłacić co najmniej 500 złotych, ale nie jest to cena wygórowana jak za psa tej rasy.

Beagle charakter

Beagle ma wesoły charakter, to mały rozrabiaka, ten piesek lubi spędzać czas na bieganiu, zabawach, jest wulkanem energii. Cechuje go inteligencja, chociaż niektórzy twierdzą, że jest to głupie stworzenie. Pies wspaniale sprawdza się w roli domownika.

beagle cena
Beagle cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Beagle umarszczenie

Umaszczenie psa beagle jest w kilku kolorach – białe, brązowe i czarne. Wesołe łaty ożywiają wygląd tego psa i nadają mu nieco łobuzerski charakter. Psiak jest efektowny i sprawia dobre wrażenie.

Beagle opis rasy

Beagle to pies w łaty, niewysokiego wzrostu, nieprzekraczającego 40 centymetrów, o wadze mniejszej niż 15 kilogramów. Nie wolno tego psa tuczyć, bo musi zachować wagę oraz sylwetkę.Beagle waga

Beagle to pies niewielki, o wadze do 15 kilogramów. Aby zachował prawidłową wagę ciała należy zapewnić mu smakowite jedzenie, ale w zbilansowanej ilości, będące połączeniem mięsa, kaszy oraz warzyw.

beagle rasa
Beagle rasa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z beagle cena, beagle charakter, beagle rasa, beagle opis, beagle umaszczenie, beagle opis rasy, beagle waga. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Rasa beagle jest miła i wesoła. To psy wyjątkowe, piękne i pełne energii. Na pewno warto takiego psa kupić, bo umili chwile i sprawi, że dom będzie tętnił życiem. Beagle nie lubią samotności, więc jeśli ktoś ma warunki to może kupić dwa takie psiaki.

  2. Witam. Beagle wygląda ładnie, to niewielki pies z opadającymi uszami. Jest psem gończym, posokowcem, często ma dwa lub trzy kolory, które łączą się w łaty. Jego rozmiary są niewielkie, waży około 15 kilogramów, ma około 33-40 centymetrów wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*