Bernardyn opis rasy, waga, szczeniaki, cena, oddam, charakter

bernardyn opis rasy
Bernardyn opis rasy - obrazek znaleziony na stronie E-lecznica.pl

W życiu każdego hodowcy bernardyna dwa najważniejsze się ta to narodziny szczeniąt i jego wystawa. Sukcesy może osiągać pies, który potrafi zaprezentować swoje walory. Najlepsze wyeksponowanie sylwetki bernardyna to- maksymalne uniesienie głowy i patrzenie z napiętą uwagą, maksymalnie się pręży, niemal nawet staje na palcach, unosi się w kłębie, trzyma głowę maksymalnie wyciągniętą do góry, a uszy pozostają w nasłuchu, prosty grzbiet, śródstopia są ułożone prostopadle do podłoża i równolegle do siebie.Taka pozycja powinna być ćwiczona już wtedy, gdy szczenię ma 3 miesiące, a w nagrodę za dobrze wykonane zadanie, powinniśmy dać mu jego ulubiony smakołyk.

Stopniowo coraz bardziej wydłużamy czas zatrzymania psa w pozycji wystawowej. Wtedy to mamy możliwość skorygowania niewłaściwej pozycji “modela”. Dobrze wytrenowany pies, na słowa: “stój”, “ustaw się” oraz “wystawa” powinien zastygnąć w pozycji wystawowej jak posąg, na okres pół godziny. Prezentacja w ruchu polega na stałym pokazywaniem psa w kłusie. Pies w kondycji wystawowej powinien poruszać się płynnie, a każdy jego krok powinien wyrażać siłę oraz pewność wypływającą z tej siły. ani chudy, jego sylwetka powinna przypominać sylwetkę wysportowanego atlety.Bernardyn nie powinien być ani tłusty. Pies, który jest dotykany przez inne osoby nie powinien ani warczeć, ani szczekać ani też gryźć. Udany udział w wystawie wymaga wcześniejszych przygotowań. Należy dokładnie przejrzeć szatę psa. Usunąć wystające kępki martwego włosa; sprawdzić czy czasem nie ma kołtunów za uszami; przystrzyc zbyt długi włos. W wyposażeniu wystawianego psa powinien się znaleźć kanister z wodą i miska.

Bernardyn szczeniaki

Bernardyn to pies znany od wieków, duży, masywny i ociężały. Szczeniaki bernardyna przypominają małe misiaczki. Warto mieć je w dużym domu, najlepiej zbudować im budę w ogrodzie, ocieploną, z wygodnym posłaniem. Tam będą dobrze się czuły.

bernardyn szczeniaki
Bernardyn szczeniaki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Bernardyn opis rasy

Bernardyn to olbrzymi pies, ale charakter ma łagodny. Jest duży, biało-brązowy, waży od 55 do 100 kilogramów, jest molosem w typie górskim. Jego wygląd budzi respekt, ale bernardyn nie jest psem agresywnym i można łatwo przewidzieć jego zachowania.

Bernardyn waga

Bernardyn to pies ciężki, waży od 55 do 100 kilogramów. Jego waga może być źródłem kłopotów, a dokładnie rzecz ujmując groźna jest dla niego nadwaga. Aby jej uniknąć, należy zapewnić psu dobrą dietę oraz ruch. Ten pies jest okazały, masywny i duży.Bernardyn charakter

Psy rasy bernardyn cechuje łagodny charakter, lojalność oraz przyjazne podejście do otoczenia. Nie atakuje, nie szczeka bez potrzeby. Żyje 11 lat, co jest dobrym wynikiem jak na tak dużego psa.

Bernardyn cena

Bernardyn kosztuje 2500-3500 złotych. To cena wysoka, ale pies ten ma klasę i rasę. Wiele hodowli w Polsce oraz Europie oferuje te psy i popyt na nie jest spory. Kupując psa należy zadbać o otrzymanie dokumentacji rodowodowej. Reproduktor około 1000 zł.

bernardyn waga
Bernardyn cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Bernardyn szczeniaki oddam

Ogłoszeń o bernardynach do oddania jest niewiele. To psy piękne, dlatego nie ma wielu chętnych do przekazania psa za darmo w obce ręce. Czasami można znaleźć bernardyny w schronisku dla zwierząt i zabrać je za symboliczną opłatę.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z bernardyn szczeniaki, bernardyn opis rasy, bernardyn waga, bernardyn charakter, bernardyn cena, szczeniak bernardyn, bernardyn szczeniaki oddam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Szczeniaki bernardyna są duże, szybko przybierają na wadze. Lubią wylegiwać się, a ruch bynajmniej nie jest ich pasją. To psy do domu w mieście lub na wsi. W bloku będą wymęczone małymi przestrzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*