Pies bokser charakter, szczeniaki, oddam, opinie, adopcja, poradnik

bokser szczeniaki
Bokser szczeniaki - obrazek znaleziony na stronie E-lecznica.pl

Boksery to psy do niedawna bardzo popularne. Jednak w ostatnich latach popularność tej rasy w naszym kraju maleje. Wielka szkoda, ponieważ boksery to bardzo wszechstronne psy. Po pierwsze odstraszają wyglądem, choć tak naprawdę są bardzo przyjazne. Jeśli chcielibyśmy mieć psa obronnego, ale boimy się, że nie poradzimy sobie z jego tresurą to postawmy na boksera. Wykorzystuje się je w policji i ratownictwie, ale także w dogoterapii, gdyż psy tej rasy są bardzo cierpliwe, nawet w stosunku do dzieci.

Boksery są bardzo energiczne i żywiołowe, potrzebują więc odpowiedniej dawki ruchu. Nie można jednak bokserów trzymać na zewnątrz na przykład w budzie czy w kojcu, gdyż boksery źle znoszą zimno, ze względu na brak podszerstka. Oznacza więc to, że świetnie sprawdzą się w mieszkaniu. Te sympatyczne psy o nieco groźnym wyglądzie osiągają maksymalnie około 60 centymetrów w kłębie, a ważą około 30 kilogramów. Jeśli zależy nam na nieco mniejszym piesku, kupmy sukę rasy bokser, która będzie lżejsza i mniejsza.Bokser szczeniaki

Bokser to pies znany od XIX wieku. Szczeniaki od razu wyglądają niczym dorosłe psy, są tylko od nich mniejsze, mają zabawne, pomarszczone czarne mordki. Małe psy trzeba okiełznać, bo bywają nieposłuszne. Niesforność jest wrodzoną im cechą.

Bokser oddam

W gazetach, Internecie i czasopismach ogłasza się oddanie bokserów. To psy wysokiej klasy, ale najczęściej oddawane są psy bez rodowodów. Efektowny bokser to piękny pies, który zasługuje na opiekę i troskę do końca życia.

bokser charakter
Bokser charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Bokser charakter

Bokser jest psem wesołym i lubiącym zabawy w domu i na dworze. W Niemczech był używany do stróżowania oraz pilnowania bydła. Ma wrodzoną cierpliwość, dzisiaj jest głównie psem do towarzystwa, ze znakomitym podejściem do dzieci. Szybko przywiązuje się do właściciela i jest w stosunku do niego lojalny.

Bokser pies opinie

Opinie o bokserze są dobre. Jest to pies uważany za lojalnego, miłego oraz przyjaznego. Niejedna osoba ceni towarzystwo psa w domu lub mieszkaniu. Zrównoważony, spokojny, miłego usposobienia bokser to pies idealny. Taki ideał warto nabyć, aby dom zmienił się na lepsze.Bokser adopcja

Adopcja boksera nie jest trudna. Wystarczy pójść do schroniska, znaleźć dobrą hodowlę, poszukać psa z ogłoszenia – możliwości jest wiele, a bokser to wymarzony przyjaciel. Adopcja może być odpłatna lub nieodpłatna.

bokser pies opinie
Bokser pies opinie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z bokser szczeniaki, bokser oddam, bokser charakter, rasa psa bokser, bokser pies opinie, rasa bokser, bokser adopcja. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Rasa psa bokser znana jest od lat. To pies efektowny, piękny, wyjątkowego charakteru. Dzisiaj ta rasa pilnuje domu i ogrodu, nie dogląda już bydła jak to bywało kiedyś. Umaszczona na brązowo przykuwa wzrok urodą, a pyski psów tej rasy mają nieco smutny wygląd.

    • Hej Zrazek-2002. Może troszkę inaczej napiszę. Rasa bokser jest ładna, miła oraz historyczna. Te psy są spokojnie, nie sprawiają problemów. Ich wygląd może wystraszyć, ale najczęściej są to tylko pozory. Efektowny bokser to pies na długie lata. Mam od 3 lat boksera i bardzo polubiłem psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*