Border collie opis rasy, opinie, adopcje, hodowla, szczeniak

border collie hodowla
Border collie hodowla - brazek znaleziony na stronie Lothardens.com

Pielęgnacja bordera collie nie jest zbyt skomplikowana i trudna. Pies ten posiada krótką lub średnio-długą sierść o prostym i szorstkim włosie, dzięki czemu łatwo ją wyczesać szczotką z rzadkimi i długimi ząbkami. Pies ten posiada bardziej miękką i dłuższą sierść na szyi, łapach i ogonie. Bordera collie należy szczotkować raz w tygodniu lub nieco częściej, w zależności od ilości sierści. Aby pies ten wyglądał zdrowo, konieczna jest odpowiednia karma.

Pies ten może zjadać gotową suchą karmę, która jest zbilansowana pod względem witamin, ale zaleca się również jedzenie domowe. Także i ruch jest ważnym czynnikiem dla zdrowia i rozwoju zwierzaka. Musimy mu zapewnić wiele zajęć aby mógł rozwijać swój szkielet i mięśnie. Border collie bardzo dobrze nadaje się do pomocy niepełnosprawnym oraz na wystawy psów. Przed zaprezentowaniem psa na wystawie należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu min. ostrzyc go, wykąpać i wyczesać. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek na pewno nasze psiaki będą zdrowe i zadowolone.Border collie hodowla

Border collie hodowla to psy wyjątkowe, można je hodować w skromnych warunkach. Są spokojne, lubią ciszę i przywiązują się do swoich właścicieli. Uwielbiają spędzać czas z rodziną oraz znajdują czas dla swoich bliskich. Zachęcamy do kupowania tych piesków, bo one przydadzą się niejednemu fanowi tej rasy.

Border collie szczeniak

Szczeniak border collie jest miłym psiakiem. Jednak lubi niszczyć wszystko i gryźć wszelkie dostępne rzeczy. Dlatego należy solidnie się nim zajmować, najlepiej zabierać go na długie spacery, aby solidnie się podczas nich zmęczył. Wówczas będzie znacznie grzeczniejszy oraz milszy.

border collie szczeniak
Border collie szczeniak – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Border collie cena

Cena border collie nie może być niska, bo to rasowy pies. Cena tych psów zaczyna się od 2000 złotych, a kończy się na 3500-4000 złotych. To dopiero początek wydatków, bo utrzymanie tych piesków nie jest bynajmniej tanie.

Border collie opis rasy

Border collie to efektowny pies. Jest to pies owczarski, kiedyś hodowany na pograniczu Anglii oraz Szkocji. Są samodzielne, inteligentne, pracowite. Psy są biało-czarne, w łaty, wysportowane, nie mogą mieć nadwagi. Psy ważą 15-20 kilogramów, suki są lżejsza, a ich waga to 12 do 18 kilogramów. Warto mieć takiego psa, gdy wypasa się stada owiec, bo znakomicie je zagoni i będzie nad nimi czuwał.Border collie opinie

Opinie o tych psach są dobre. Nie są to jednak psy kanapowe. Jeśli ktoś chce kupić kanapowca, to na pewno nie będzie to border collie, lecz inny pies. Warto zatem zadbać o tego psa, a odwdzięczy się opinią i przywiązaniem.

Border collie adopcja

Adopcja border collie nie jest trudna, ale warto krótko trzymać border collie, bo ten pies bywa bardzo, ale to bardzo niesforny i nawet nieznośny. Jest pełen temperamentu, aktywny, bywa także hałaśliwy.

border collie opis rasy
Border collie opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z border collie hodowla, border collie szczeniak, border collie cena, border collie opis rasy, border collie opinie, border collie adopcja. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*