Border terrier charakter, cena, hodowla, szczenięta, sprzedam

border terrier cena
Border terrier hodowla - Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Border terrier pochodzi z Wielkiej Brytanii a rasa ta powstała w angielskim hrabstwie Cumberland przy granicy ze Szkocją. Border terrier to pies myśliwski, który lubi polować w grupie innych psów. Mimo jego niepozornej postury i małego wzrostu jest to pies wytrzymały i szybki na tyle, aby towarzyszyć innym psom gończym. Pracujące terriery polowały na lisy, wydry i tępiły gryzonie. Border terier waży niewiele około 6 kg i posiada jedynie około 40cm wzrostu, dzięki czemu przez długie godzinny może polować.

Psy tej rasy były też hodowane przez pasterzy, farmerów i kłusowników. Border terrier ma umaszczenie brązowo czarne i z wyglądu jest podobny do małego kundelka. Jest to pies bardzo inteligentny i sprytny. Cechuje się wielką determinacją w trakcie polowania. Mimo tego, że jest on małym psem żyje bardzo długo bo aż 15 lat. Jest on bardzo przyjacielski i wesoły. Nie ustępuje on pola walki i nie obawia się nawet większych od siebie przeciwników. Łatwy do ułożenia chociaż źle wychowany może być uciążliwy.Border terrier cena

Border terrier to pies nietani. Rasa pochodzi z pogranicza Anglii i Szkocji. Psy tej rasy kosztują niemało, bo aż 3000 złotych za szczeniaka. Warto jednak zatroszczyć się o ich wygląd i zadbać o pielęgnację, bo ten pies tego potrzebuje.

Border terrier hodowla

Hodowli border terrierów jest sporo. Klienci dopytują się o te psy i chętnie je kupują, korzystając z nich na co dzień. Są to niewielkie, ale wytrzymałe psy, znane z tego, że dziennie pokonują nawet 50 kilometrów. To psy mocne, pracujące, godne trzymania w wiejskim gospodarstwie.

border terrier charakter
Border terrier charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Border terrier charakter

Border terrier ma twardy charakter. Jest wytrzymały, lubi polować, chętnie biega i bawi się z właścicielem. Długie spacery sprawiają, że jego energia rozładowuje się znakomicie. Warto zatem zadbać o takie rozładowanie, bo jest ono bezcenne.

Border terrier szczenięta

Szczenięta border terriera są wesołe, energiczne, towarzyskie. Kochają ludzi, chętnie bawią się z dziećmi i dorosłymi, mają jednak swoje zdanie i bywają uparte. Od małego należy je układać – albo samodzielnie, albo powierzając takie działanie trenerowi.Border terrier sprzedam

Sprzedaż border terriera nie należy do trudnych zadań – można umieścić ogłoszenie w prasie, można obwieścić zamiar sprzedaży w internecie – to ostatnie źródło informacji to bardzo dobry pomysł na poszukiwanie nabywcy urokliwego psa dobrej angielskiej rasy. Warto o tym pomyśle pamiętać.

border terrier szczenięta
Border terrier szczenięta – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z border terrier cena, border terrier hodowla, border terrier charakter, border terrier szczenięta, border terrier sprzedam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*