Cane Corso opis rasy, cena, sprzedam, szczeniak, hodowla, opinie

rasa psa cane corso
Rasa psa cane corso - brazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Niektóre psy okazują się idealne do życia w dużej rodzinie, gdzie są dzieciaki. Psy te są wielkimi pieszczochami, lubią się przytulać i bawić. Na ogół są też bardzo puchate, przez co przyjemnie je głaskać i się do nich przytulać. Potrafią darzyć sympatią jednocześnie wiele osób, okazują się łagodne i przyjazne. Jednak samotnicy, żyjący w pojedynkę, potrzebują zupełnie innego typu psa, takiego, który uznaje jednego pana, a wobec innych ludzi jest nieufny. Do takiej właśnie rasy należy Cane corso.

Pies ten uznaje zawsze tylko jednego człowieka, dlatego też nie jest odpowiedni do życia w rodzinie. Z tego też względu najlepiej hodować go od małego, aby to do nas się przywiązał i ans uznawał. Psy tej rasy są zrównoważone i mają silną osobowość, na ogół zachowują opanowanie, lecz w razie niebezpieczeństwa dla siebie lub pana reagują agresywnie. Okazują się świetnymi obrońcami nie tylko ze względu na siłę szczęk, ale również węch. Psy te, jako indywidualiści i samotnicy, znajdują panów zwykle w osobach o tych samych cechach.Cane corso cena

Rzadką rasą psa jest cane corso. Molos, pochodzący z Półwyspu Apenińskiego, jest psem nieczęsto spotykanym w Polsce. Jego nazwa brzmi wyjątkowo egzotycznie oraz melodyjnie. Jest to strażnik i opiekun, pies wyjątkowy i wyginiony. Rasę odbudowano w latach 70. XX wieku. Za psa tej rasy należy zapłacić ok. 2500 złotych, a ceny sięgają nawet 4000 złotych. Można negocjować ceny.

cane corso szczeniak
Cane corso szczeniak – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cane corso sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży psów tej rasy w Polsce jest niewiele. Dlatego warto wybrać się poza granice Polski i tam wybrać właściwego psa. Ceny można negocjować, psu trzeba zapewnić całkiem dobre warunki codziennego bytowania.

Rasa psa cane corso

Rasa psa cane corso jest historyczna, wielowiekowa, wywodząca się z Włoch, czyli Półwyspu Apenińskiego. Jest to pies średniej wielkości, waży od 40 do 50 kilogramów. Może być czarny, grafitowy, ciemnoszary, płowy, płowo-czerwony lub pręgowany. Taki pies jest bardzo urokliwy i potrafi wspaniale wpisać się w życie niejednej rodziny. Jest to pies zrównoważony, który ma jednego pana.Cane corso szczeniak

Szczeniak rasy cane corso jest wesoły, aktywny, lubi ruch, bieganie, chętnie aportuje patyki oraz zabawki. Jest to pies skłonny do dominacji, jednak bywa nieufny w stosunku do obcych ludzi. Lubi jedną osobę i jest jej wierny – w rodzinie zawsze wybiera jednego właściciela.

Cane corso hodowla

Hodowla psa cane corso to dobre rozwiązanie, na sprzedaży tych psów można nieźle zarobić, jednak najpierw należy zainwestować w miejsce, posłania, pielęgnację oraz wizyty weterynarza.

cane corso opinie
Cane corso opinie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cane corso opinie

Opinie o cane corso są dobre, chociaż wiele osób podkreśla niezależność tego psa. Jego wygląd jest jego dużym atutem, charakter ma niezły, żyje do 14 lat, co oznacza długowieczność. Na pewno warto zadbać o psa tej rasy. Będzie na pewno miłym psem i towarzyszem przez wiele lat.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z cane corso cena, cane corso sprzedam, rasa psa cane corso, cane corso szczeniak, cane corso hodowla, cane corso opinie, cane corso opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

1 Komentarz

  1. Może troszkę na temat cane corso opis rasy z mojego punktu widzenia. Cane corso to pies mocny, niezależny, dominujący, bywa nawet ostry. Kiedyś był to pies pasterski, stróżujący, idealnie zaganiający owce oraz bydło. Rasa nie jest popularna na świecie, ale psy mają już swoich zwolenników. Odtworzono tę wyginiętą rasę w latach 70. XX wieku. Jest to pies atletyczny i muskularny, pełen energii oraz aktywności. Niezawodny stróż i obrońca jest lojalny i przyjazny. Na tego psa zawsze można liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*