Pies chart włoski hodowla, cena, sprzedam, oddam, szczeniaki

charcik włoski hodowla
Charcik włoski hodowla - brazek znaleziony na stronie Stupormundi.pl

Charciki włoskie nie są rasą psów, które wymagają szczególnych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Kąpiel tych psów powinna być przeprowadzona tylko i wyłącznie w szczególnych przypadkach, czyli gdy psiaki te są na prawdę bardzo zabrudzone, w innym wypadku nie powinniśmy przeprowadzać takich czynności- dla dobra psiaka. Raz na jakiś czas właściciel charcika włoskiego powinien go przeczesać dosyć twardą szczotką, która zawiera naturalne włosie, a to wszystko po to, aby usunąć martwy włos psiaka.

Na szczególną uwagę zasługują uszy charcika włoskiego, powinny one być co jakiś czas przecierane nawilżonym w specjalnym płynie wacikiem. Jego oczy również zasługują na szczególną pielęgnację- mogą pojawić się czasem ropiejące elementy, które usytuowane są w kąciku oka. Podczas zbyt ciepłych i upalnych dni, musimy zapewnić psom tej rasy odpowiednio zacienione miejsce, w którym będzie mógł sobie leżeć i odpoczywać. Podczas gorącego lata, możemy przetrzeć go wilgotnym- nie lodowatym ręcznikiem. Za to w zimie powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne ubranko dla niego.Chart włoski cena

Chart włoski kosztuje 3000-3500 złotych. To pies pełen energii, urody i klasy. Warto zakupić go do mieszkania, bo jest to piesek domowy i kanapowy zarazem. Nie ma wielkich wymagań, rasowe charty włoskie można wystawiać podczas prezentacji.

Charcik włoski sprzedam

Sprzedaż charta włoskiego odbywa się przez internet oraz dzięki wyspecjalizowanym hodowlom. Psy tej rasy lubią opiekę oraz towarzystwo innych osób. Na pewno warto nabyć tego efektownego i malutkiego pieska.

charcik włoski szczeniaki
Charcik włoski szczeniaki – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Chart włoski hodowla

Hodowla charta włoskiego wymaga koncentracji na potrzebach tego psa, skupienia na nim. Jest on delikatny, słabowity, ma skłonność do różnych chorób, dlatego opieka weterynarza jest niezbędna, podobnie jak szczepienia ochronne. Na pewno warto o niego zadbać, bo jego zdrowie wymaga solidnego wsparcia.

Chart włoski szczeniaki

Szczeniaki charta włoskiego są małe, w 8-10 tygodniu życia można oddzielić je od matki. Należy wówczas otoczyć je opieką, zastąpić im matkę. Muszą mieć metrykę, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę – takie charciki tylko należy kupować w dobrej hodowli.

chart włoski cena
Chart włoski cena – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Charcik włoski oddam

Charcika włoskiego można otrzymać za darmo – czasami ktoś wyjeżdża, choruje, źle się czuje, dlatego chce oddać psa w dobre ręce. Na pewno warto takiego psa wziąć i zapewnić mu dobry dom oraz kochających właścicieli. Te pieski potrafią kochać i są przyjazne.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z chart włoski cena, charcik włoski sprzedam, chart włoski hodowla, chart włoski szczeniaki, charcik włoski oddam, charcik włoski hodowla, charcik włoski szczeniaki. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

6 Komentarze

 1. Hodowla charcika włoskiego jest łatwa, ten pies nie ma wielkich potrzeb. To mały piesek, ważący do 5 kilogramów, elegancki, nieco rachityczny. Nie ma wielkich wymagań, trzeba jedynie o niego dbać. Jego jakość jest wysoka, a spotkać te psy można na całym świecie. Ich hodowla w Polsce dopiero raczkuje, nie są to psy znane. Charcik włoski hodowla to temat obszerny, a powyższy tekst jest z mojego doświadczenia.

 2. Szczeniaki charcika włoskiego są malutkie, ważą zaledwie 1-2 kilogramy. Potrzebują solidnej opieki, bo ich zdrowie jest delikatne, szybko rosną, są energiczne, zwrotne i leciutkie. Warto takie pieski kupić do domu i dbać o nie, a one odpłacą lojalnością.

 3. Witam
  Jestem zainteresowana adopcją suczki mini charta.
  Czasem zdarza się że ktoś musi “oddać” swojego przyjaciela na 4 łapach i szuka prawdziwego domu.
  Zostawiam w komentarzu nr tel bo moja propozycja adopcji jest na 100% przemyślana i poważna.
  Gdyby ktoś…coś…
  To proszę pisać sms a ja oddzwonię.

 4. Przyjmę charcika włoskiego i zadbam o niego jak tylko możliwe jest to w opiece weterynaryjnej. Od kilku lat pozostaję w tej decyzji. Nie jest to chwilowa “zachcianka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*