Chart afgański hodowla, szczeniaki do adopcji, sprzedam, opis

chart afgański hodowla
Chart afgański hodowla - obrazek znaleziony na Wikipedia.org

Chart afgański jak i każda inna rasa psów ma w trzymaniu w domu swoje plusy i minusy. Dla wytrawnego hodowcy utrzymywanie takiego psa ma oczywiście więcej plusów. Jednakże w rękach osoby niedoświadczonej która wcześniej nie miała psa może wystąpić dużo problemów z psem. Przykładowo pies ten uwielbia biegać. Nie jest on stworzony dla właścicieli którzy wyobrażają sobie spacer z psem jako powolne chodzenie po chodniku czy parku. Mając takiego psa trzeba liczyć na co najmniej godzinę dziennie biegania z nim. Nie jest to też pies tani w utrzymaniu.

Pomijając dosyć duże koszty żywienia chart afgański wymaga także czystości a co najważniejsze dużo pielęgnacji. Posiada on bardzo długą sierść co oznacza, że konieczny stanie się zakup znacznej ilości różnych środków odżywczych i leczniczych dla jego sierści. Pomimo tych niedogodności pies ten jest dobrym kompanem dla człowieka. Nadaje się on na psa rodzinnego gdyż uwielbia dzieci (z wzajemnością). Potrzebuje dużo miłości i ciepła ale wydaje się że każdy odpowiedzialny właściciel spokojnie może mu je dać.Chart afgański hodowla

Hodowli charta afgańskiego jest sporo w Polsce, wiele w Europie oraz na świecie. Chart afgański to duży pies w czarnym lub płowym kolorze, żyje 12 do 14 lat. Waży 26 do 34 kilogramów, jest aktywny, pełen energii oraz chętny do zabawy. Można trzymać go tam, gdzie jest wiele miejsca i możliwości aktywności fizycznej.

Chart afgański szczeniaki

Szczeniaki charta afgańskiego są duże, potrzebują sporych porcji jedzenia, lubią aktywność i nie są kanapowcami. Przynajmniej dwa razy w roku trzeba je kąpać, szczotkuje się je codziennie. Spacer trzy razy dziennie to norma dla takich psów. Ruch, bieganie i aportowanie – tego potrzebują psy tej rasy.

chart afgański szczeniaki
Chart afgański szczeniaki – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Chart afgański sprzedam

Sprzedaż charta afgańskiego jest częsta. Szczeniak tej rasy kosztuje ok. 3000 złotych. Można jednak wydać taką kwotę raz w życiu. Utrzymanie psa kosztuje kilkaset złotych miesięcznie, bo ma duże potrzeby żywieniowe, lubi mięso, potrzebuje także długich spacerów. Odpowiedzialny właściciel ma tego świadomość.

Chart afgański do adopcji

Charta afgańskiego do adopcji można znaleźć w hodowli, schronisku, u różnych osób, które potrzebują oddać psa nagle, z powodów ekonomicznych, wyjazdu lub załamania zdrowia. Zawsze należy badać takiego psa, sprawdzić stan jego zdrowia i nie brać psa bez książeczki od weterynarza.Chart afgański oddam

Ludzie oddają nieodpłatnie starsze psy, bo są one bardziej kłopotliwe. Można spokojnie wziąć nawet starszego charta, bo to psy nie mające trudnego charakteru i łatwo akceptujące nowe warunki i nowy dom. Pies-senior to wymarzony psiak na wiele wspólnych chwil.

chart afgański do adopcji
Chart afgański do adopcji – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z chart afgański hodowla, chart afgański szczeniaki, chart afgański sprzedam, chart afgański do adopcji, chart afgański oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*