Chart rosyjski borzoj hodowla, szczenięta, sprzedam, żywienie, cena

chart rosyjski hodowla
Chart rosyjski hodowla - obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Hodowcy którzy od wielu lat nabierają doświadczenia w hodowli charta rosyjskiego twierdzą że borzoje spokojnie i powściągliwie zjadają podany im pokarm. Jest to jednym z powodów dla których psy te nazywa się psią arystokracją. Jeśli podajemy im pokarm to lepiej urozmaicić karmę wysokobiałkowymi dodatkami aby nasz pies miał dostateczna ilość energii. Najlepiej więc do karmy dodać trochę mięsa drobiowego lub wołowego.

Zaleca się też aby w okresie od 3go do 12go miesiąca życia a więc w okresie w którym nasz borzoj dorasta zapewnić mu zwiększoną ilość białek np. w mleku. Należy jednocześnie uważać aby podawać psu odpowiedniej jakości pokarm. Kategorycznie zabrania się podawania karmy fermentującej, gdyż może ona doprowadzić nawet do zatrucia organizmu i w efekcie do śmierci. Oczywistym powinno też być to, aby pies miał po jedzeniu co najmniej 2 godziny spokoju od gwałtownych ruchów i treningu. Zapobiega to niewydolności żołądka i dodatkowo ułatwia trawienie. Odpowiednio odżywiony borzoj na pewno odpłaci się nam wdzięcznością i przywiązaniem.Chart rosyjski hodowla

Chart rosyjski borzoj hodowany jest w sposób łatwy, ale wymaga dużego nakładu wysiłku oraz miejsca. Charty kochają ruch, mają niespożytą energię i należy im zapewnić codzienną dawkę wysiłku fizycznego. W przeciwnym razie mogą nawet popaść w depresję i przeogromny smutek.

chart rosyjski borzoj cena
Chart rosyjski borzoj cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Chart rosyjski borzoj cena

Cena charta rosyjskiego borzoj jest wysoka, co najmniej 3500 złotych trzeba wydać na tego psa. W sprzedaży są oferowane także psy za 4000, a nawet 5000 złotych. Popyt jednak reguluje rynek, można zatem próbować negocjować ceny takich psów.

Chart rosyjski sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży chartów rosyjskich często zamieszczają osoby prywatne, warto wertować internet, gazety i czasopisma. Trzeba rozmawiać z hodowcami chartów rosyjskich, bo to psy miłe, inteligentne i nieraz można kupić zwierzaka poza wszelkimi ogłoszeniami o sprzedaży takich psiaków.Chart rosyjski szczenięta

Szczenięta charta rosyjskiego cechują żywiołowość, energia, chęć ruchu. Uwielbiają spacerować, niezależnie od pogody, bo przed zimnem chroni je gęsta sierść. To psy wysokiej klasy, piękne i mające wielki urok.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z chart rosyjski hodowla, chart rosyjski borzoj cena, chart rosyjski sprzedam, chart rosyjski szczenięta, borzoj cena, borzoj hodowla, borzoj szczenięta. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

2 Komentarze

  1. Borzoj to rasa znana na wschodzie Europy. Jest to pies powstały ze skrzyżowania charta rosyjskiego z chartem krymskim. Ceny są różnorodne. Najdroższe są oczywiście psy z rodowodem, tak jak w przypadku wszystkich innych ras psów. Posiadanie takiego psa wymaga wydania 3500 złotych, taka jest cena tego zwierzaka z mojego doświadczenia.

  2. Hodowla borzoja to nieczęsta sprawa. W Polsce takie hodowle można policzyć na palcach jednej ręki. Zatem warto kupić tego rzadkiego psa, aby móc cieszyć się jego wyglądem, smukłą sylwetką i miłym charakterem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*