Chihuahua hodowla, charakter, oddam, sprzedam, cena, poradnik

chihuahua hodowla
Chihuahua hodowla - obrazek znaleziony na stronie Pets4Homes.com

Pieski chihuahua tak jak pieski innych ras również wymagają pielęgnacji. Długowłose psy wymagają codziennego czesania, aby nie porobiły się kołtuny; czesanie jest także dobrą czynnością podczas której możemy zaobserwować czy nasz piesek nie posiada żadnych insektów. Kiedy podczas chodzenia naszego psiaka słyszymy “stukot” jest to sygnał, że jego pazurki są zbyt długie i wymagają przycięcia- tę czynność powinniśmy wykonywać średnio co 2-3 tygodni.

Warto także zadbać o jego oczy, gdyż rasa ta jest narażona na zbyt częste problemy z kanalikami łzowymi, więc jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości powinniśmy się udać z nim do weterynarza. Uszy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Czynności te powinniśmy przeprowadzać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić przewodów słuchowych naszego pupila. Zęby także zasługują na chwilę uwagi. Możemy tu zastosować specjalne pasty, gryzaki i wiele innych. Jeśli nasz pies bierze udział w wystawach, gdzieś tak na 7 dni przed daną wystawą powinniśmy go wykąpać.Chihuahua hodowla

Chihuahua jest psem z hodowli. Takich miejsc jest całkiem sporo. To niezwykłe zwierzaki, chętnie kupowane przez różne osoby. To najmniejsze pieski świata, ważą od 1 do 3 kilogramów, są filigranowe i delikatne, wymagają troski oraz pielęgnacji.

Chihuahua charakter

Charakter chihuahua jest dość delikatny, podobnie jak wygląd takiego pieska. Są odważne, energiczne oraz bardzo pewne siebie. Zupełnie wbrew swojemu wyglądowi. Nazywany jest małym psem o wielkiej osobowości. I całkiem słusznie, bo to pies o walecznym sercu.

chihuahua charakter
Chihuahua charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Chihuahua oddam

Oddanie chihuahua jest rzadkością. Wiele osób przyzwyczaja się do takich psów. Za żadne skarby nie ma zamiaru ich oddać. Jednak śmierć właściciela czasami sprawia, że psu tej rasy trzeba znaleźć nowy dom.

Chihuahua cena

Ten pies kosztuje 2000 złotych – tyle za szczeniaka życzy sobie profesjonalna hodowla. Za mniejszą kwotę można kupić psa bez rodowodu, z niepewnego źródła. Nie jest on gorszy, ale należy zastanowić się czy tego właściciel oczekuje.Chihuahua sprzedam

Na sprzedaż chihuahua wystawiają hodowle oraz osoby prywatne. Mają ciekawe pieski, które są zdrowe, energiczne, wypielęgnowane w sposób znakomity. Ten pies ma w sobie wiele energii i lubi zabawę.

chihuahua cena
Chihuahua cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z chihuahua hodowla, chihuahua charakter, chihuahua oddam, chihuahua cena, chihuahua sprzedam, sprzedam chihuahua, charakter chihuahua, rasa chihuahua. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Chihuahua przeznacza się na sprzedaż. To pies wysokiej klasy oraz ciekawej urody. Kojarzony jest z kruchością oraz subtelnością. Szczeniaka tej rasy można kupić za 2000 złotych, droższe jednostki także są oferowane. Chociaż w sumie trafiają się często ogłoszenia chihuahua krótkowłosy za 1000 zł.

  2. Chihuahua ma dobry charakter – silny, energiczny, lojalny, chętnie spędza czas z bliskimi sobie osobami. Lubi opiekować się właścicielem i jest waleczny oraz nie tchórzy w trudnych sytuacjach. Uwielbia znajdować się w centrum uwagi i walczy o to, by pan nigdy o nim nie zapomniał. Mam psa chihuahua od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*