Cocker Spaniel opis rasy, charakter, opinie, oddam, hodowla, żywienie

cocker spaniel charakter
Cocker spaniel charakter - Obrazek znaleziony na stronie Psyrasy.pl

Bardzo ważne jest to, aby już we wczesnym okresie życia szczenięciu podawać urozmaicone i zróżnicowane pokarmy tak, aby nie przyzwyczajało się ono do jedzenia jednego rodzaju. Powinniśmy mu dostarczać pokarmy, które zawierają wszystkie niezbędne składniki potrzebne do jego rozwoju. Szczeniaki powinny otrzymywać wysokokaloryczne pożywienia, które powinny być im podawane w okresie rozwoju częściej. Musimy pamiętać o tym, aby naszemu psu nie zmieniać gwałtownie diety, ale wprowadzać zmiany pewnymi etapami np. wprowadzając dodatkowo do dotychczasowego jedzenia nowe składniki pokarmowe.

Dorosłe psy powinny otrzymywać pożywienie od 1 do 2 razy dziennie, ale powinniśmy pamiętać również o tym żeby psy miały stały dostęp do świeżej, czystej wody. Ilość podawanej tym psom karmy zależy przede wszystkim od: wieku, wykonywanej przez niego pracy, od pory roku itp. Cocker spaniele są psami, które wymagają dużych ilości fosforu i wapnia, dlatego też często oprócz normalnego pożywienia, daje się im specjalne preparaty w formie różnych mieszanek. Psu powinniśmy podawać przemielone mięso, kasze, chleb, makaron oraz surowe drobno posiekane jarzyny. Pokarm jaki podajemy psu powinien mieć temperaturę ok. 15 stopni. Należy również przestrzegać punktualnego podawania o stałych porach posiłków- jest to bardzo ważna kwestia.Cocker spaniel charakter

Cocker spaniel ma dobry charakter – to pies wesoły, aktywny, wyjątkowo energiczny. Niektórzy oskarżają go o głupotę, ale nie jest to prawda – ten pies posiada sporą dozę inteligencji.

Cocker spaniel opinie

Opinie o rasie cocker spaniel są różnorodne. Jedni uważają, że to mądre psy, inni wprost przeciwnie. Jednak to dobra rasa, a cocker spaniele szybko uczą się posłuszeństwa. To rasa dla osób znających się na psiej urodzie.

cocker spaniel opis rasy
Cocker spaniel opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cocker spaniel opis rasy

Cocker cpaniel to efektowny pies. Może być rudy, czarny, kremowy. Najczęściej spotykane są psy w kolorze złocistego brązu. Pies wodny i płochacz, pochodzi z Anglii, żywiołowo reaguje jest energiczny, śliczny i pełen chęci życia. Waży 12-16 kilogramów, kocha ludzi, jest wierny i lojalny.

Cocker spaniel szczeniaki

Cocker spaniel szczeniaki lubią być dłużej z matką. Tych piesków nie należy oddzielać od rodzicielki zanim skończą 3 miesiące życia. Później można je oddzielić od matki i rodzeństwa oraz znaleźć im nowe domy. W miocie jest ok. 4-5 szczeniaków.Cocker spaniel oddam

Cocker spaniel oddam – to ogłoszenie często spotykane. Ten pies jest częsty w Polsce. Lubi być z ludźmi, jest miły i radosny. Nawet wiekowie pieski szybko znajdują nowego właściciela. Jest to sytuacja bardzo częsta.

Cocker spaniel hodowla

Hodowla cocker spaniela to częsty wariant. Te psy mają wielkie serca, są ciepłe, miłe, oddane człowiekowi. Na pewno warto tego psa posiadać w swoim domu, bo on ociepla aurę domowego ogniska.

szczeniaki cocker spaniel
Szczeniaki cocker spaniel – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cocker spaniel sprzedam

Sprzedaż cocker spaniela to powszechna sprawa. Można te psy znaleźć w wielu miejscach, w profesjonalnych hodowlach oraz u osób prywatnych. Jeśli suka się oszczeni, to osoba prywatna sprzedaje małe pieski lub rozdaje je solidnym osobom.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z cocker spaniel charakter, cocker spaniel opinie, cocker spaniel opis rasy, cocker spaniel szczeniaki, cocker spaniel oddam, cocker spaniel hodowla, cocker spaniel sprzedam, szczeniaki cocker spaniel. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Szczeniaki cocker spaniela rosną jak na drożdżach. Są radosne, energiczne, mają energię i wolę życia. Pragną przebywać w towarzystwie, bo samotność jest dla nich zabójcza. Należy zapewnić im ruch oraz atrakcje, a na pewno będą ogromnie szczęśliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*