Czarny Terier Rosyjski charakter, opinie, cena, oddam, adopcja

czarny terier rosyjski hodowla
Czarny terier rosyjski hodowla - obrazek znaleziony na stronie ZielonyOgrodek.pl

Czarne teriery rosyjskie pojawiły się w Polsce dopiero w latach 80. XX wieku. Ciągle są w naszym kraju rasą egzotyczną i niezbyt popularną. Choć nie można odmówić im urody, nie znajdują one na razie wielu amatorów. Potencjalnych nabywców może odstraszać ich pokaźna wielkość i wiążące się z tym wydatki na psie pożywienie. Niełatwa jest też pielęgnacja gęstego i twardego futra tych zwierząt.

Hodowcy podkreślają jednak, że teriery rosyjskie cechują szczególne cechy charakteru, dzięki którym nader szybko zjednują sobie serca właścicieli. Są to psy opanowane, towarzyskie, przyjacielsko nastawione do ludzi i innych zwierząt, nieszczekające bez wyraźniej potrzeby. Swojemu właścicielowi potrafią okazywać wielkie oddanie, chodząc nawet za nim krok w krok. Co więcej, lubią dzieci i bardzo chętnie bawią się z nimi. Nie nadają się do życia na podwórku, ale świetnie znoszą chłody, są odporne i rzadko zdarza im się chorować. Czarny terier rosyjski może więc być idealnym przyjacielem dla całej rodziny.Czarny terier rosyjski hodowla

Hodowla czarnego terriera rosyjskiego oferuje psy piękne, z błyszczącą sierścią oraz efektowne. Jest to molos, typ pinczera i sznaucera, żyje 10-11 lat, pięknie się prezentuje. Psy z hodowli sprzedają się na pniu.

Czarny terier rosyjski cena

Czarny terrier rosyjski to pies nazywany rosyjskim skarbem narodowym, rasa istnieje od drugiej połowy XX wieku. Jest to piękny wielki pies, którego można kupić w wielu miejscach, ale najlepsze psy pochodzą z profesjonalnych hodowli. Jest bardzo drogi, kosztuje około 4000 złotych. Ten drogi pies spodoba się niejednej osobie.

czarny terier rosyjski cena
Czarny terier rosyjski cena – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Terier rosyjski oddam

Terriera rosyjskiego czarnego oddaje czasami osoba, która musi wyjechać. Przeważnie pies jest w danej rodzinie od początku do końca swojego życia. Lojalny, miły i przyjazny jest traktowany niczym członek rodziny.

Czarny terier rosyjski charakter

Charakter terriera rosyjskiego jest umiarkowany i spokojny. To zwierzę chętnie współpracuje z człowiekiem i słucha go, jest posłuszny, nie bryka, nie buntuje się. Jest wytrzymały, silny. Samotność go nie przeraża, sam znajduje sobie różnorodne zajęcia i nie nudzi się, nie popada w depresję.Czarny terier rosyjski opinie

Opinie o terrierze rosyjskim są dobre – to pies mocny, wytrzymały, o dobrej psychice. Nie jest agresywny, lubi ludzi, dobrze czuje się z człowiekiem, samotność go nie męczy. Warto kupić tego psa, gdy mamy duże mieszkanie lub dom, bo to pies duży i spragniony przestrzeni.

Czarny terier rosyjski strzyżenie

Czarny terrier rosyjski ma bardzo gęstą sierść. Co dwa-trzy miesiące trzeba chodzić z psem do psiego fryzjera i oddawać go do strzyżenia. To efektowny pies, ale za długa sierść psuje jego urodę. Mycie, czesanie i strzyżenie to pielęgnacja tego psa.

czarny terier rosyjski opinie
Czarny terier rosyjski opinie – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Czarny terier rosyjski adopcja

Adopcja czarnego terriera rosyjskiego jest łatwa – wystarczy znaleźć ładnego psa, wziąć go do domu, karmić, pielęgnować, wychodzić z nim na długie spacery. Terrier rosyjski to miły i efektowny pies, doskonały kompan i wspaniałe zwierzę.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z czarny terier rosyjski hodowla, czarny terier rosyjski cena,  terier rosyjski oddam, czarny terier rosyjski charakter, czarny terier rosyjski opinie, czarny terier rosyjski strzyżenie, czarny terier rosyjski adopcja, hodowla czarny terier rosyjski. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Hodowle czarnego terriera rosyjskiego znajdują się na całym świecie. Pies z hodowli jest drogi, ale ma piękny charakter i wyjątkowy wygląd. Stworzono krzyżówkę doskonałą, która na pewno podoba się niejednej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*