Dalmatyńczyk charakter, hodowla, opis, sprzedam, szczeniaki, choroby

dalmatyńczyk charakter
Dalmatyńczyk charakter - obrazek znaleziony na stronie Psy24.pl

Nastał już ten moment i podjęliśmy decyzję o zakupie dalmatyńczyka. Poszliśmy do hodowcy i zobaczyliśmy piękne słodkie szczeniaki. Urzeczeni ich wyglądem kupujemy jednego albo kilka i szczęśliwi wracamy do domu wraz z nowymi członkami rodziny. Jednak czy wiemy na co mamy uważać przy takim zakupie? Pierwszą i najważniejszą moim zdaniem rzeczą o jakiej musimy pamiętać jest sprawdzenie czy nasz pies dobrze słyszy. Ostatnio właśnie zdarza się coraz więcej różnych defektów związanych z psim słuchem.

Możemy to sprawdzić np. klaskając. Jeśli mamy zamiar kupić psa na wystawy musimy szukać dalmatyńczyka z określonym wzorcem cętek. Winny być one wtedy równomiernie położone. Nie powinno być ich za dużo ani za mało. Należy również sprawdzać czy dany pies nie ma innych chorób, czy nie jest agresywny lub zbyt przestraszony. Obserwujemy dokładnie jego sylwetkę czy jest prosta i smukła czy też nie. Po tych prostych nie wymagających dużej wiedzy weterynaryjnej badaniach, możemy być pewni że nasze zwierzę będzie zdrowe, a zdrowie to podstawa jego zadowolenia.Dalmatyńczyk charakter

Dalmatyńczyki to okazałe psy o białym umaszczeniu w czarne łaty. To zwierzaki pełne energii, werwy, chętne do współpracy z człowiekiem. Odważny, czujny i zrównoważony pies silnie reaguje na dzikie zwierzęta, ma dobrze rozwinięty instynkt łowiecki. Charakter tego psa jest spokojny. Potrzebuje pana, który lubi aktywność fizyczną.

Dalmatyńczyk hodowla

Hodowla dalmatyńczyka to dobre miejsce. W hodowli można kupić pięknego psa, który będzie kompanem na kilka ładnych lat. Dalmatyńczyk to wyjątkowy pies dla aktywnych ludzi, pełnych energii i chęci działania.

dalmatyńczyk hodowla
Dalmatyńczyk hodowla – zdjęcie znalezione na Szynszylek.pl

Dalmatyńczyk sprzedam

Sprzedam dalmatyńczyka – takich ogłoszeń jest sporo. Te pochodzące z Dalmacji psy łowcze mają dobrą opinię oraz świetną prasę. To wyjątkowe psy dla każdego aktywnego człowieka. Lubią dzieci, kochają ruch, są zrównoważone i akceptują towarzystwo człowieka przez cały dzień, jednak pozostawione same sobie dają radę w takich warunkach.

Dalmatyńczyk szczeniaki

Szczeniaki dalmatyńczyka są efektowne, szybko rosną, jedzą dużo mięsa. Ich dieta musi być zróżnicowana, uzupełniana o witaminy oraz minerały. Te psy kochają człowieka i spędzają z nim wiele czasu, a ich życie jest pełne miłych chwil.Dalmatyńczyk choroby

Choroby dalmatyńczyka nie są zazwyczaj poważne. Pielęgnacja, ruch, dobra dieta czynią cuda. Głuchota i skręt żołądka mogą dręczyć tego efektownego pieska. Dobry właściciel wspaniale zadba o jego zdrowie i nie dopuści do poważnych schorzeń.

Dalmatyńczyk opis rasy

Dalmatyńczyk to duży biały pies w czarne łaty. Waży od 22 do 25 kilogramów. Pochodzi z Dalmacji w Chorwacji, stąd jego nazwa. Może mieć czarne, brązowe lub niebieskie oczy. Sierść jest twarda, krótka, ma zbitą konsystencję. Tego psa przynajmniej raz na pół roku trzeba porządnie wykąpać.

dalmatyńczyk szczeniak
Dalmatyńczyk szczeniak – zdjęcie znalezione na Szynszylek.pl

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z dalmatyńczyk charakter, dalmatyńczyk hodowla, dalmatyńczyk sprzedam, dalmatyńczyk szczeniaki, dalmatyńczyk choroby, dalmatyńczyk opis rasy. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. No więc tak… Szczeniak dalmatyńczyka to miły pies o dużej skłonności do aktywności fizycznej. Był psem łowczym i nadal ma instynkt do polowania. Ten pies biega, skacze, aportuje – jego życie musi być pełne ruchu oraz chęci do zabawy. Miałam kiedyś dalmatyńczyka i dalmatyńczyk szczeniak to był ideał, później troszkę ospały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*