Doberman opinie, hodowla, cena, szczeniaki, sprzedam, charakter

doberman

Doberman to duży i groźny pies. Silny, dobrze umięśniony, lubiący ruch oraz aktywność fizyczną. Żyje 10-13 lat, pochodzi z Niemiec. Ten pies jest pełen siły fizycznej oraz chęci do współdziałania, lubi ludzi, ale potrafi być agresywny, dlatego wczesna socjalizacja tego psa jest koniecznością. Powinien być elegancki i szlachetny w ruchach, pełen gracji oraz bez wad fizycznych i genetycznych. Jest poddawany próbom pracy, stanowi tak zwany typ wilkowaty. Sylwetka dobermana wpisuje się w kwadrat.Ma krótką i przylegającą do ciała sierść. Nie ma podszerstka, jego skóra jest dość delikatna, dlatego doberman z trudem znosi zimne jesienne oraz zimowe dni. Jego umaszczenie jest czarne podpalane lub czekoladowe podpalane. Na pewno warto kupić takiego psa do domu z ogrodem lub wiejskiego gospodarstwa. Przywiązuje się do całej rodziny, traktując ją jak własne stado. Kiedyś uznawany był za psa policyjnego, dzisiaj coraz częściej jest psem stróżującym lub do towarzystwa. Nie jest to pies kanapowy, codziennie potrzebuje długich spacerów.

doberman charakter
Doberman charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Doberman szczeniaki

Szczeniaki dobermana to psy duże i efektowne. Warto takie psy kupić do dużego domu. Lubią ruch, aktywność fizyczną, chętnie biegają. Pies tej rasy to wspaniały przyjaciel, ale może być agresywny, gdy nie zostanie odpowiednio ułożony.

Doberman cena

Doberman nie kosztuje mniej niż 1500 zł. Często cena psa z rodowodem sięga 2000 złotych, nieraz nawet je przekracza. To efektowne zwierzę podoba się niejednej osobie i na pewno odegra dużą rolę w domu czy wiejskim gospodarstwie.Doberman opinie

Doberman to pies mający raczej dobre opinie, chociaż czasami rasa uważana jest za bardzo agresywną. To pies wyjątkowej klasy, który potrafi pilnować domu i być lojalny w stosunku do pana. Osoba słaba może zrobić sobie krzywdę kupując dobermana o trudnym charakterze.

Doberman hodowla

Hodowla dobermana może przynieść spore profity. Jednak należy dobrze przygotować się do takiego zawodowego działania. Osoba o słabym charakterze z takim psem sobie nie poradzi. Jest to stwierdzone i należy o tym zawsze pamiętać.

doberman hodowla
Doberman hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Doberman charakter

Charakter dobermana jest stabilny. Ten pies jest spokojny, opanowany, nieustraszony. Potrafi zadbać o rodzinę i dzieci, umie troszczyć się o swoich Państwa. Jest to pies niezbędny w dużym domu, bo nikt nie włamie się do domu strzeżonego przez dobermana.

Doberman sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży dobermana znaleźć można na specjalistycznych stronach oraz portalach ogólnych. Wiele osób o takie psy dba, chce je mieć i chętnie zajmuje się ich tresurą. To psy wysokiej klasy oraz nieodzowne w niejednym domu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z doberman szczeniaki, doberman cena, doberman opinie, doberman hodowla, doberman charakter, doberman sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*