Dogo canario hodowla, szczeniaki, opinie, poradnik, opis rasy

dogo canario

Dogo canario, czyli dog kanaryjski, jest psem w typie mastifa, hodowanym na Wyspach Kanaryjskich. Duży, muskularny, pręgowany, z białym krawatem. Kiedyś pilnował stad bydła, dzisiaj jest głównie psem do towarzystwa. Waży od 45 do 65 kilogramów. Jest to pies zrównoważony i pewny siebie, chętnie się uczy, lubi ruch i aktywność fizyczną. Duża i masywna głowa, krępa sylwetka, mocne szczęki – to typowe cechy fizyczne dogo canario.Są pręgowane w barwie beżowej lub ciemnej. Są hodowane w Hiszpanii, ostatnio jednak są popularne na całym świecie. Nie podlega próbom pracy. Rasa należy do bardzo starych. Na początku XX wieku wyginęły, odtworzono rasę w latach 70. XX wieku. W 1989 roku rasa została uznana przez kynologów. Dobrze obserwuje otoczenie, nigdy nie atakuje jako pierwszy. Jest idealnym stróżem oraz obrońcą, warto kupić go do wiejskiego gospodarstwa. Chorują na dysplazję stawów biodrowych oraz żołądka. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji i diety. Szczeniaki z rodowodem kosztują od 2500 do 5000 złotych. Trzeba trenować je w posłuszeństwie.

dogo canario hodowla
Dogo canario hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dogo canario szczeniaki

Dogo canario jest wielkim psem. Jego szczeniaki od dziecka są duże i solidnie zbudowane. Można im poświęcić czas i troskę, ale specjalna tresura jest konieczna, aby wychować psy o świetnym charakterze.

Dogo canario hodowla

Hodowla dogo canario to podstawa. Niejedna osoba takiego psa chce mieć w domu lub mieszkaniu. Warto o tym pamiętać, ale nie kupować doga do małej kawalerki, bo tam nie będzie czuł się dobrze.Dogo canario opinie

Dogo canario ma dobrą opinię. To pies pilnujący, stróż oraz pies do towarzystwa. Nie lubi obcych, nie wpuści do domu złodzieja. Najlepiej takiego psa kupić sobie wtedy, gdy mamy dużą posiadłość lub dom z ogrodem.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z dogo canario szczeniaki, dogo canario hodowla, dogo canario opinie. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*