Entlebucher opis rasy, ciekawostki, cena, poradnik, hodowla

entlebucher

Entlebucher to pies w typie pinczera i sznaucera. Ma wysoko rozwinięty instynkt obronny. Na przełomie XIX i XX wieku rasa była zagrożona wyginięciem. Żyje od 11 do 15 lat, ma trójbarwne umaszczenie. Pochodzi ze Szwajcarii. Jest pewny siebie, lojalny, wierny, zwinny, inteligentny i niezależny. Psy ważą 20-30 kilogramów. Jest to najmniejszy pies ze szwajcarskich psów pasterskich.Potrzebuje ruchu oraz świeżego powietrza, nie lubi wylegiwać się bez ruchu na domowej kanapie.Są to psy niekonfliktowe. Psy tej rasy są bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej. Ich sierść jest krótka, ale gęsta. Posiada małe oczy, okrągłe, w różnych odcieniach brązu. Entlebucher jest czujny i wytrzymały. Psy są nazywane psiakami bez wad. Szczeniak entlebuchera kosztuje 3000-4000 złotych. Psy chorują na dysplazje stawu biodrowego, choroby pęcherza moczowego oraz oczu. Poza tym rasa uznawana jest raczej za zdrową. Trzeba je szczotkować, czyścić im uszy oraz przycinać paznokcie. Obowiązujący wzorzec rasy zatwierdzono w 2002 roku.

entlebucher hodowla
Entlebucher hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Entlebucher hodowla

Hodowla entlebuchera potrafi przynieść nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie, jednak musi to być hodowla prowadzona na dużą skalę. Małe hodowle takich zysków bynajmniej nie dają, ale mogą być źródłem satysfakcji.

Entlebucher cena

Entlebucher kosztuje ok. 2500-3000 złotych, co jest bardzo umiarkowaną ceną. To psy dla znawców, koneserów, osób gotowych poświęcić im czas i zbilansować dietę, pójść na długi spacer oraz weterynarza.Entlebucher opis rasy

Entlebucher to pies efektowny o dobrym charakterze. Potrafi pilnować, opiekować się dziećmi, dbać o właściciela. Lojalność, wierność, karność, chęć uczenia się są jego dominującymi cechami. To pies-skarb, pies-ideał. Warto wybrać takiego psa do hodowania w domu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z entlebucher hodowla, entlebucher cena, entlebucher opis rasy. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*