Pies faraona hodowla, sprzedam, cena, informacje, szczeniaki

pies faraona

Jest to szpic i pies pierwotny, żyje 11 do 14 lat. Ma krótką sierść, długie łapy, nie podlega próbom pracy. Radosny, czuły, inteligentny, podatny na szkolenie. Jest to bardzo towarzyskie oraz aktywne zwierzę. Może być jasnobrązowy, czerwony, rudy. Waży od 18 do 27 kilogramów, uważany jest za psa niewielkiego. Wierzy się, że psy tej rasy trzymane były na dworach faraonów w Egipcie. Należy do ras, które bardzo wcześnie zostały udomowione. Wiele faktów poświadcza jego starożytny rodowód.

pies faraona hodowla
Pies faraona hodowla – zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

To pies piękny, smukły, harmonijnie zbudowany, efektowny. Jego znakiem rozpoznawczym są długie, sterczące do góry uszy. W starożytności był używany do polowań na króliki oraz strusie. W 1974 roku stworzono wzorzec rasy. Wcześniej pies ten był połączeniem kilku ras psów. Jest to pies znany na całym świecie, ale nieczęsto spotykany i hodowany. Ten pies myśliwski wykorzystywany jest do polowania na zające oraz dzikie ptactwo. Nazwa pies faraona obowiązuje od 1977 roku. Ten inteligentny pies łatwo daje się szkolić, jest przyjazny oraz lojalny w stosunku do swojego właściciela.

Pies faraona cena

Ceny szczeniaków psa faraona z rodowodem na świecie kształtują się na poziomie 2500-6500 dolarów, jest więc to dosyć droga rasa. W Polsce pieski można kupić nieco taniej – kosztują około 3000 zł. Zawsze jednak przed dokonaniem zakupu warto dokładnie sprawdzić ich pochodzenie. Psy nie kupowane bezpośrednio od hodowcy mogą mieć obniżoną zdrowotność i nie być czystej rasy.

Pies faraona hodowla

Hodowle psów faraona są dosyć rzadko spotykane, pieski najczęściej spotyka się w rejonie Wysp Maltańskich i trzeba je sprowadzać właśnie stamtąd. Należy unikać kupowania psów faraona w niesprawdzonych hodowlach, które nie są w stanie zagwarantować czystości rasy oraz wysokiej zdrowotności szczeniąt.

Pies faraona sprzedam

Widząc ogłoszenie o sprzedaży psa faraona zawsze warto bardzo dokładnie sprawdzić sprzedawcę. Chodzi o to, by kupować psy pochodzące ze sprawdzonych i renomowanych hodowli, które dbają o właściwe rozmnażanie, socjalizację oraz zdrowotność szczeniąt już od pierwszych dni ich życia.

pies faraona cena
Pies faraona cena – zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

Pies faraona szczeniaki

Szczeniaki psa faraona powinny być od pierwszych tygodni socjalizowane. Maluchy są bardzo aktywne, ale niemal od początku posłuszne i podatne na szkolenie. Szybko się uczą, nie wykazują postaw agresywnych ani tendencji do posłuszeństwa. Odpowiednio prowadzone mogą być idealnymi domowymi pupilami.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z pies faraona cena, pies faraona hodowla, pies faraona sprzedam, pies faraona szczeniaki, pies faraona. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*