Gończy polski charakter, szczeniaki, hodowla, cena, opinie, waga

gończy polski szczeniaki
Gończy polski szczeniaki - obrazek znaleziony na stronie Psy-pies.com

Dom to najważniejsze miejsce odpoczynku dla każdej osoby. Ale od samego budynku ważniejsze jest czy czujemy się w nim bezpiecznie. Otóż coraz częściej, aby zapewnić sobie jak i rodzinie komfort poczucia bezpieczeństwa, decydujemy się na zakup psa. Jeżeli zależy nam na tym, aby kupiony przez nas pies być czujny, ale także łagodny dla nas, warto zastanowić się nad rasą gończy polski. Ta rasa bardzo sprawdza się jako stróż domu jak i członków rodziny.Na co dzień jest on bardzo towarzyski i miły, wręcz uwielbia się bawić w różne gry, ale dla obcych ludzi potrafi być agresywny. Oczywiście jest to agresja mająca na celu odstraszyć potencjalne zagrożenie. Gończy polski to pies o bardzo szczególnym wyglądzie. Jego ciało ma w przybliżeniu kształt prostokąta i jest umięśnione. Pies ten należy do psów średniej budowy. Gończy polski jest psem bardzo dobrze sprawdzającym się jako pies stróżujący. Broni swego pana i jest jego dozgonnym przyjacielem. Wobec obcych jest nieufny i zachowuje dystans wobec nich.

gończy polski hodowla
Gończy polski hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Gończy polski szczeniaki

Pies gończy polski to polska rasa. Szczeniaki tej rasy są pogodne, wesołe, aktywne. Warto je dobrze karmić, pielęgnować ich sierść, a odwdzięczą się miłością oraz wieloma miłymi chwilami.

Gończy polski opinie

Opinie o gończych polskich są różnorodne. Ten duży pies lubi polować, jest smukły, dobrze zbudowany, podoba się wielu osobom. Można je trzymać w domu z ogrodem i zabierać na długie spacery. To psy na polowanie, do stróżowania oraz opieki nad domami i majątkiem.Gończy polski charakter

Gończy polski ma spokojny charakter. Używa się go do polowań na dziki i lisy oraz jako psa stróżującego. To pies idealny dla osób mających mocny charakter i wytrzymałych. Występuje przeważnie w Polsce południowo-wschodniej.

Gończy polski hodowla

Hodowla gończego polskiego to wspaniałe rozwiązanie. Takie hodowle oferują psom dobre warunki pobytowe. Psy tej rasy można kupić w Polsce, nadają się do mieszkania w domach.

gończy polski charakter
Gończy polski charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Gończy polski cena

Cena gończego polskiego to co najmniej 1500 złotych, bywają psy za 2500-3000 złotych. Można kupić psa w profesjonalnej hodowli lub z drugiej ręki. Wybór jest spory, miotów jest wiele, dlatego należy starannie wybrać psa. Cena poniżej 1000 zł to pies bez rodowodu.

Gończy polski waga

Pies gończy polski jest dużym i dość ciężkim psem. Waży około 22-26 kilogramów, ma solidną masę ciała i lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Jego ciało jest masywne, a nogi długie, wygląda bardzo arystokratycznie.Gończy polski opis rasy

Gończy polski to rasa powstała w Polsce. Są to duże psy, ważą do 26 kilogramów, mają długie nogi. Mają zwartą oraz bardzo muskularną budowę ciała. Świetnie polują oraz pilnują. Rasa wyginęła, odtworzono ją w 1989 roku. Dzisiaj zamieszkuje głównie Polskę południowo-wschodnią.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z gończy polski szczeniaki, gończy polski opinie, gończy polski charakter, gończy polski hodowla, gończy polski cena, gończy polski waga, gończy polski opis rasy, gończy polski szczeniak. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Szczeniak gończego polskiego jest uparty, oczekuje zabaw, pieszczot i smakołyków. Nie wolno go rozpuszczać, trzeba trzymać go dość krótko, bo to pies do polowania i stróżowania, a nie siedzenia na kanapie. Mam od 25 lat w domu psa gończego (oczywiście kilka odeszło ale zawsze 3-4 są na podwórku).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*