Hovawart charakter, hodowla, szczeniaki, cena, poradnik, opis rasy

hovawart hodowla
Hovawart hodowla - obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Niejednokrotnie okazywało się, że pies potrafi być bardziej wierny, oddany i pomocny od niejednego człowieka. Psy często ratują ludzkie życie, czy to w sytuacji pożaru, czy powodzi, czy też wtedy, gdy człowiek topi się w morzu bądź jeziorze. Tak też jest z hovawartami. Pieski tej rasy okazują się bardzo wierne i oddane właścicielom. Gdy widza, że coś złego im zagraża, bez wahania rzucają się na ratunek. Wiele psów tej rasy uratowało ludzi z płonących domów, wyłowiło ich z głębokiej wody, a także ocaliło przed złodziejami czy innymi napastnikami.

Dlatego też Hovawart zasługuje na wielkie uznanie i szacunek oraz wdzięczność. Jest to zresztą pies, który sprawdza się nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Na co dzień okazuje się on bardzo łagodnie i przyjaźnie nastawiony wobec rodziny, w której żyje. Chętnie się bawi, psoci. Uwielbia ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, dlatego tez należy pamiętać, aby zabierać go na długie, forsowne spacery. Temperament tych piesków jest bowiem ogromny i potrzebuje ujścia w energicznej zabawie.Hovawart hodowla

Hodowli hovawarta jest w Polsce co najmniej kilkanaście. To duże, czarne psy o długiej sierści wyhodowane w Niemczech w czasach średniowiecza. Wówczas te psy były bardzo popularne. Należą do rasy molosów. Typ wilkowaty, pies skory do zabaw i rozrywek, chętnie biega i aportuje. Jest to pies sprytny, lubi czasami okpić właściciela i nie wykonywać jego poleceń.

hovawart charakter
Hovawart charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hovawart charakter

Charakter hovawarta jest wesoły, energiczny, skory do psot i zabaw, pełen sprytu. Nie jest to pies kanapowy, lubi biegać i skakać, chętnie bawi się z innymi ludźmi. Jest to zwierzę wierne, oddane opiekunowi, chętne do wszelkich swawoli.

Hovawart szczeniaki

Szczeniaki hovawarta są duże, szybko rosną. Mają wolę zabawy, bywają niegrzeczne i nieposłuszne. Bywają dość trudne w układaniu, ale konsekwentny właściciel spokojnie da sobie z nimi radę i nie pozwoli wejść sobie na głowę.Pies hovawart cena

Cena hovawarta jest wysoka, dochodzi do 3000 złotych, ale to pies godny takiej ceny. Duży, puszysty, okazały. Lubi rodzinę, dobrze radzi sobie z dziećmi, lubi wszelkie zabawy z maluchami. To pies dla rodziny, wesoły oraz układający sobie wspaniale rodzinne relacje.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z hovawart hodowla, hovawart charakter, hovawart szczeniaki, pies hovawart cena, hodowla hovawart. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Hodowla hovawarta znajduje się w niejednym kraju. To psy popularne, pilnujące, towarzyskie, nadają się do stróżowania. Można takiego psa trzymać w dużym domu, bo tam znajdzie odpowiednią ilość miejsca dla siebie. Potrzebuje sporo ruchu i zajęcia na świeżym powietrzu. Artykuł ciekawy, fajnie czytało się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*