Jack Russel Terrier charakter, cena, adopcja, opinie, waga, opis

jack russel terrier

Jack Russel Terrier to pies krótkonożny. Pies tej rasy został uznany przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Jest to efektowny i niewielki pies, popularny przede wszystkim w Europie. Waży 6-8 kilogramów, żyje 13–16 lat. To pies efektowny, wesoły, łobuzerski nawet. Uwielbia ludzi i życie w rodzinie. Bywa bardzo zadziorny wobec obcych psów. W przeszłości pies tej rasy był psem myśliwskim, idealnie wypłaszał lisy i borsuki z nor. Do tego celu używano go w Wielkiej Brytanii. Świetnie tępił też szczury oraz myszy, potrafił zabić nawet kilkadziesiąt gryzoni w ciągu jednej godziny.

Jednak obecnie do takich celów nie jest używany. Ten pies jest inteligentny i bystry, jednak upór jest jego wadą. Bywa samowolny i postępuje tak, jak sam tego chce. Lubi ruch i nie potrafi długo wysiedzieć w jednym miejscu. Pies tej rasy to efektowne zwierzę, które można prezentować podczas wystaw psów rasowych. Można go hodować w małym mieszkaniu. Bywa hałaśliwy, lubi gonić inne zwierzaki, atakuje inne psy 0 takie są wady Jacka Russel Terriera. Ma jednak kilka zalet – jest wesoły, przywiązuje się do właściciela, lubi dzieci, łatwo go pielęgnować. Jest czujnym stróżem, uprawia psie sporty. Poza tym jest niedrogi w utrzymaniu. Na pewno warto zastanowić się nad zakupem psa tej rasy, bo to bardzo dobry wybór.

jack russell terrier waga
Jack russell terrier waga – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jack russell terrier charakter

Charakter jacka russela terriera to gejzer energii. Lubią takiego psa osoby mieszkające w domach, ale w mieszkaniu można także go trzymać.

Jack russell terrier hodowla

Hodowla jacka russela terriera to dobry pomysł na biznes. Trzeba jednak mieć dom, w nim miejsce dla takiego psa oraz możłiwość zapewnienia mu dużej ilości pełnowartościowej karmy.

Jack russell terrier cena

3000 złotych wystarczą na zakup jack russel terriera z rodowodem. To pies efektowny, z klasą oraz świetny pies polujący z mocnym instynktem myśliwskim.

Jack russell terrier oddam

Do oddania są jedynie starsze psy rasy jack russel terrier. Są to psy na długi czas, efektowne, miłe, ale jednak wymagające już intensywnej opieki.

jack russell terrier opis
Jack russell terrier opis – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jack russell terrier adopcja

Adopcja jacka russel terriera jest zobowiązaniem na kilkanaście lat. To pies wyjątkowej klasy, ale żyje dość długo, nie można go porzucić, bo to byłoby nieludzkie.

Jack russell terrier opinie

Opinie o psie rasy jack russel terrier są bardzo dobre. To pies energiczny, miły oraz bardzo zrównoważony. To pies wyjątkowej klasy i ma wiele do zaoferowania.

Jack russell terrier waga

Jack russel terrier to pies o wadze od 6 do 8 kilogramów. Kiedyś polował na lisy, wciskał się do każdej nory, lecz dzisiaj to głównie pies do towarzystwa.

Jack russell terrier opis

Jack russel terrier to mały, miły psiak. Jest energiczny, biegający, pełen energii. Uwielbia bieganie, psie sporty i chętnie towarzyszy człowiekowi w aktywności fizycznej.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z jack russell terrier charakter, jack russell terrier hodowla, jack russell terrier cena, jack russell terrier oddam, jack russell terrier adopcja, jack russell terrier opinie, jack russell terrier waga, jack russell terrier opis. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*